Darana
18.04.07,08:01
Prosím Vás o radu... zamestnanec (u nás je zamestnaný od 01.05.2006)uviedol vo vyhlásení, že má nárok na DB na svoje 3 deti, na dve z nich doložil aj potvrdenie na tretie nie... Ku koncu roka (november) mi ho doniesol a bolo tam potvrdené, že jeho syn bol študentom danej školy do 23.05.2006... ja som mu však daň. bonus do novembra vyplácala aj na tohto syna....

Takže v ročnom vyúčt. som mu to dala vyrovnať... - priznala som mu naň nárok len v máji 2006 - je to tak správne? A aké mám možnosti to doriešiť?
Môžem mu krátiť ten DB na ktorý má nárok o tento čo mal preplatený???
Zoltán Kovács
18.04.07,06:24
Prosím Vás o radu... zamestnanec (u nás je zamestnaný od 01.05.2006)uviedol vo vyhlásení, že má nárok na DB na svoje 3 deti, na dve z nich doložil aj potvrdenie na tretie nie... Ku koncu roka (november) mi ho doniesol a bolo tam potvrdené, že jeho syn bol študentom danej školy do 23.05.2006... ja som mu však daň. bonus do novembra vyplácala aj na tohto syna....

Takže v ročnom vyúčt. som mu to dala vyrovnať... - priznala som mu naň nárok len v máji 2006 - je to tak správne? A aké mám možnosti to doriešiť?
Môžem mu krátiť ten DB na ktorý má nárok o tento čo mal preplatený???

Ak si to v ročnom zúčtovaní vysporiadala, tak je to v poriadku. Tá čiastka nie je zanedbateľná, takže je len na vzájomnej dohode ako mu to budeš zrážať zo mzdy, či jednorázovo alebo po splátkach. Každopádne urob písomnú dohodu k tým zrážkam.
jankasm
18.04.07,06:40
Prosím Vás o radu... zamestnanec (u nás je zamestnaný od 01.05.2006)uviedol vo vyhlásení, že má nárok na DB na svoje 3 deti, na dve z nich doložil aj potvrdenie na tretie nie... Ku koncu roka (november) mi ho doniesol a bolo tam potvrdené, že jeho syn bol študentom danej školy do 23.05.2006... ja som mu však daň. bonus do novembra vyplácala aj na tohto syna....

Takže v ročnom vyúčt. som mu to dala vyrovnať... - priznala som mu naň nárok len v máji 2006 - je to tak správne? A aké mám možnosti to doriešiť?
Môžem mu krátiť ten DB na ktorý má nárok o tento čo mal preplatený???

Ak to bolo štúdium na strednej škole, nárok na DB mal až do augusta 2006.
Vzniknutý nedoplatok mu stiahnuš vo výplate. Ak je to vyššia suma, môžeš mu to zrážať až do konca roka, ale na DÚ to musíš odviesť do konca apríla.
Tento rok mu DB musíš normálne vyplácať, nedá sa to kompenzovať s tým minuloročným.