JSJP
18.04.07,07:37
Ahojte,

chcem sa opýtať, či dodávateľská faktúra môže byť priložená pri výdavkovom podkladničnom doklade, keď je vyplácaná v hotovosti a nie je zaevidovaná v knihe faktúr. Dodávka služieb na tejto faktúre sa potom účtuje cez výdavkový pokladničný doklad.

Ďakujem
Zoltán Kovács
18.04.07,05:40
Ahojte,

chcem sa opýtať, či dodávateľská faktúra môže byť priložená pri výdavkovom podkladničnom doklade, keď je vyplácaná v hotovosti a nie je zaevidovaná v knihe faktúr. Dodávka služieb na tejto faktúre sa potom účtuje cez výdavkový pokladničný doklad.

Ďakujem

Podľa správnosti by faktúra mala byť zaevidovaná do knihy záväzkov, a následne uhradená v hotovosti na základe príjmového pokladničného dokladu dodávateľa.

Ale niekedy aj ja takéto faktúry dávam priamo do pokladne.
lenkak
18.04.07,17:17
ja keď mám rovnaký dátum na faktúre s dátumom splatnosti, a aj tak je v skutočnosti faktúra zaplatená, dávam ju rovno do pokladne.
cloe
18.04.07,17:27
Nemyslím, že je to v podvojnom účtovníctve správne. Myslím, že aj faktúry aj pokladničné doklady majú byť založené osobitne s vlastným číselným radom.
V jednoduchom účtovníctve to je iné.
andrej_rv
18.04.07,17:55
Nemyslím, že je to v podvojnom účtovníctve správne. Myslím, že aj faktúry aj pokladničné doklady majú byť založené osobitne s vlastným číselným radom. V jednoduchom účtovníctve to je iné.
Podľa mňa najlepšie je, ak je spôsob evidovania a účtovania faktúr (vrátane faktúr uhrádzaných ihneď v hotovosti) jednoznačne stanovený v internej smernici. Ale ja osobne aj tieto faktúry v PÚ i JÚ evidujem v záväzkoch rovnako ako všetky ostatné faktúry.
cloe
18.04.07,18:03
Podľa mňa najlepšie je, ak je spôsob evidovania a účtovania faktúr (vráatne faktúr uhrádzaných ihneď v hotovosti) jednoznačne stanovený v internej smernici. Ale ja osobne aj tieto faktúry v v PÚ i JÚ evidujem v záväzkoch rovnako ako všetky ostatné faktúry.
Ja to tiež robím aj v jednoduchom účtovníctve, lebo som tak zvyknutá z podvojného, ale vonkoncom sa mi nezdá, keď niektoré faktúry sa dávajú do evidencie a niektoré priamo do pokladne.
tamik
18.04.07,18:42
Ja mám tiež faktúry v hotovosti jednoznačne zaradiť do evidencie faktúr a taktiež do účtovníctva veď je úplne jedno ako ju uradím či v hotovosti alebo bankovým prevodom v PO zaradiť do evidencie tak isto aj v JU