lubos f
28.01.05,10:09
Ahojte,
nas zakaznik si vyziadal zaslanie tovaru na dobierku na inu adresu ako fakturacnu. Kurier vystavil prijmovy doklad podla adresy dodania a u neho to nie je uz mozne zmenit. Bude stacit zakaznikovi nejake potvrdenie, ze tovar bol urceny pre neho ale prevzaty niekym inym? Alebo ako by to mohol riesit? Vie mi niekto poradit? Dakujem.
LUBIKA
28.01.05,09:50
Na faktúre sa zvykne uvádzať odberateľ - ten komu fa vystavujem a príjemca - ten
komu tovar naozaj doručím. Moze to byt v prípade ak odberatel a príjemca su rozne
osoby
Mickya
28.01.05,10:01
Ja sa chcem spýtať, že či musím vždy vystaviť pri dodaní tovaru dodací list?
Ide o to, že ak zákazníkovi verím a dám mu tovar bez dodacieho listu, či je to v poriadku?
Ďakujem
ZuzanaA
28.01.05,10:10
Mickya, nedáš mu dodací list, ale niečo mu asik dáš, zrejme faktúru,nie? My vôbec nevystavujeme dodacie listy, máme na faktúre napísané: faktúra=dodací list=záručný list :p
lubos f
28.01.05,10:23
V tomto pripade je odberatel ten isty ako ten komu sa fakturuje ale tovar bol zaslany na inu firmu, prevzaty a dobierka vyplatena tretou osobou (cisto logisticka zalezitost). Ale nakoniec to snad ani nebude velky problem. Len som myslel, ci nema niekto podobnu skusenost... Zakaznikovy vlastne chyba doklad, ze to uhradil on. Mne ako dodavatelovi pride uhrada od prepravnej spolocnosti...
Mickya
28.01.05,10:39
Mickya, nedáš mu dodací list, ale niečo mu asik dáš, zrejme faktúru,nie? My vôbec nevystavujeme dodacie listy, máme na faktúre napísané: faktúra=dodací list=záručný list :p
Faktúru mu dám, ale nemám na nej faktúra=dodací list. Dám mu čisto len faktúru. Preto sa pýtam, že či to nie je nejak postihované zo strany štátu, že nevystavujem dodací list.
LUBIKA
28.01.05,10:59
ESTE RAZ. ODBERATEL JE TEN KOMU FAKTURUJEM. PRIJEMCA JE TEN KOMU
TOVAR DORUCIM
Mickya
28.01.05,11:13
ESTE RAZ. ODBERATEL JE TEN KOMU FAKTURUJEM. PRIJEMCA JE TEN KOMU
TOVAR DORUCIMTomu rozumiem, ale neviem to, že ak dám príjemcovi tovar a verím mu (spolupracujeme spolu už dlhšie), či prikazuje nejaký zákon, že mu musím dať aj dodací list alebo si môže tovar vyzdvihnúť a ja mu nedám žiadny papier.
Takto sa spýtam, bude to zrozumiteľnejšie:
treba podľa nejakého zákona vystavovať dodacie listy? Na ostrej faktúre neuvádzam faktúra=dodací list.
Ďakujem
LUBIKA
28.01.05,12:00
O DOKLADOCH VZTAHUJUCICH SA NA TOVAR HOVORI OBCHODNY ZAKONNIK
V PAR.417. FAKTURA JE VYUCTOVANA DODAVKA MATERIALU
Mickya
28.01.05,12:59
Ahoj,ďakujem Ti Lubika, len mám akosik problém k tomu § dostať. Skúšala som zbierkusk, justice.gov.sk a odtiaľ sa neviem dostať na jaspi...skúšala som aj cez obcan.sk...
lubos f
28.01.05,13:52
skus cez www.iura.sk. staci sa zadarmo zaregistrovat
lubos f
28.01.05,13:53
skus cez www.iura.sk. staci zadarmo sa zaregistrovat
Mickya
28.01.05,14:00
:cool: Ďakujem;)