vanilka
18.04.07,12:21
v pripade ak mi vzniknu ovplyvnia mi ZD alebo nie?
betka
18.04.07,10:49
Preplatky a nedoplatky k FA.......
Teraz nie som si istá o čo ide.
Ak sa jedná o energie?
Ak máte preplatok, vystaví Vám napr. energetika dobropis, čo Vám pri jeho úhrade zvýši ZD, účtujete ako mínus prev. réžia (VOZD)
Ak máte nedoplatok a uhradíte ťarchopis, zníži Vám ZD, účtujete do prev. réžie (VOZD)

Alebo ide o niečo iné???
vanilka
18.04.07,10:53
myslim skor nakup tovaru kedy uhradime niekedy viac alebo menej o par halierov resp. o par korun kolegyna predo mnou to uctovala do pokladne hoci tie uhrady boli cez ucet a davala to do VNZD alebo PNZD tak mam z toho trochu zmatok
lenkalopuchova
18.04.07,11:42
Ak by sa to týkalo halierového vyrovnania, ktoré na faktúre nevyčíslili, tak to účtujem ako VOZD. Do peňažného denníka to zaradím k tomu, čoho sa to týkalo - materiál, tovar, prevádzková réžia.
Takto to robím v tom prípade, že mám vyčíslenú sumu na faktúre alebo bloku z ERP napr. 100,85 - tak 15 hal. mám rozdiel ja si k tomu pripnem blok na 101,--.

Neviem či ste mali na mysli niečo podobné.
dara
18.04.07,11:46
Ja účtujem podľa toho či sa jedná o príjem - príjem OZD v člnení ostatný príjem alebo výdaj OZD - členenie prevádzková réžia. Cez ID. a do poznámky uvediem, že sa jedná o halierové vyrovanie k faktúre XY.

Ak mám preplatok faktúry, napríklad, že 2 krát uhradia odberateľskú faktúry, účtujem ako POZD a zúčtujem 2 x platbu aj do knihy pohľadávok, potom môže vysporiadať saldo po dohode (písomnej) s dodávateľom, tak, že pripáruješ k niektorej neuhradenej faktúrke.