vanilka
18.04.07,13:23
ak uctujem danovy bonus ako prijem jedna sa o prijimy neovpl. ZD?
a ak mam prispevok z uradu prace vyplacany pausalne uctujem ho ako dotaciu alebo je to inac?
dakujem
kikoza
18.04.07,11:44
Ja účtujem daňový bonus ako daň, ale s mínusom.
Dotáciu by som si najprv zaúčtovala do pohľadávok a potom následne keď prídu platby ako úhradu- neovplyv.daň-dotácia.
Monikov
18.04.07,11:51
Na aký účel bola poskytnutá dotácia
Melnick
18.04.07,11:58
Pretože DB riešim rovnako ako KRISTINN dovolila som si prilepiť jej príspevok.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=374088&postcount=5
vanilka
18.04.07,11:58
dotacia na zvyhodnenie dlhodobo nezamestnanych pri vytvoreni noveho pracovneho miesta
Melnick
18.04.07,12:01
http://www.porada.sk/showpost.php?p=351490&postcount=3

Myslím,že priložený link nie je správnym návodom .

Pri podpise zmluvy s ÚPSVaR by som vždy vytvorila záväzok podľa znenia zmluvy a následne by som ho likvidovala.

Ty nerefunduješ mzdu? Neviem sa dosť dobre vyjadriť k problému ,pretože Tvoje informácie sú pre mňa dosť strohé. :cool:
vanilka
18.04.07,12:15
podla zmluvy nam urad preplaca urcite percenta z VZ+odvody ktore plati zamestavatel a danu sumu na posiela na ucet mzdu uctujem klasicky ako vydaj a prispevok ako dotaciu nerozuctuvavam mzdu a odvody prave preto sa chcem spytat ako sa to ma robit spravne
vanilka
18.04.07,12:19
poradite mi ci to robim spravne?
Melnick
18.04.07,12:23
Tá dotácia je k niečomu viazaná a to niečo je presne definované v zmluve s ÚPSVaR .Podľa toho potom tie korunky likviduješ,ale v každom prípade sa jedná o dotáciu.
vanilka
18.04.07,12:29
ano ale teraz ma napadlo ze ci sa moze dat cela mzda aj odvody do VOZD ked ista ich cast je dotovana hoci neviem ako to potom rozuctovat ked ta suma dotacie je pausalna a rovnaka ale vyplata je napr kvoli dovolenka o par korun vyssia niekedy no uz som z toho dopletena
vanilka
18.04.07,12:31
danovy bonus totiz pri mzdach uctujem osobitne oddelujem ho lebo nam ho refunduju
Monikov
19.04.07,17:22
Dotácie súvisiace s podnikaním sú súčasťou zdaniteľných príjmov daňovníka. Výdavky na mzdu občana – zamestnanca bude spoločnosť účtovať v celkovej výške do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane - mzdy. Nárok na dotáciu po splnení podmienok (preukázaní dokladov úradu práce) spoločnosť zaeviduje v knihe pohľadávok.
Prijatú úhradu dotácie spoločnosť zaúčtujete v peňažnom denníku ako príjem ovplyvňujúci základ dane ako ostatný príjem.
Zuna 3
01.06.07,07:37
Poraďte mi prosím:
Väčšiu čásť daňových bonus pre zamestnancov si odratávame z preddavkov dane,
čiže vyplatené mzdy /aj s bonusmi - celé čiastky/ si účtujeme
do stĺpca Mzdy- učt.program Alfa.
Kde zaúčtovať keď mi príde vyžiadaný daň.bonus z daňového
úradu? Môžeme to dať do stĺpca Iný zdaniteľný príjem?
Marína
01.06.07,07:58
Účtuješ - položka mzdy mínusom. Takto si to vieš lepšie odkontrolovať náklady na mzdy(z údajov miezd) na účtovníctvo.
Ak máš mzdy rozčlenené na
1/ mzdy-výplata
2/ mzdy-odvody ZP
3/ mzdy-odvody SP
4/ mzdy-daň
tak na mzdy-daň.
Zuna 3
01.06.07,08:30
Marína ďakujem za odpoveď,
ale keď mám príjem v banke, tak musím dať príjem banka a tam vybrať
kde to zaradím. Môžem to dať na ten Iný zdaniteľný príjem ?
Mzdy stĺpec nemám ďalej členený.
Marína
01.06.07,13:19
Dáš to tak isto, ako výdavok mzdy s mínusom. Matematicky je to to isté, ako keď dáš príjem.
Napr.
poč. stav na BU 10000
výdavok(mzdy) mínusom napr. -540
zostatok na BU 10540
Program uz má zadefinované, že ak účtuješ položku výdavkovú, tak Ty v programe sumu nenapíšeš mínusom ale Ti ju automaticky odpočíta. Ak Ty tú výdavkovú položku zadáš s -, tak -(z programu) a -(ktoré Ty zadáš) = +
Dúfam, že som Ťa nedoplietla.
Roxy
06.01.08,22:25
poprosím o radu:
pri importe miezd z Olympu do Alfy sa mi v III.Q 2007 preniesol daňový bonus ako záväzok voči zamestnávateľovi /teda samému sebe/. Stalo sa to po prvýkrát, napriek tomu, že prevodné príkazy v Olympe vyzerali rovnako ako v predošlých kvartáloch. Predtým sa daňový bonus do Alfy vôbec neprenášal. Stalo sa niečo podobné aj Vám?