dotaz
18.04.07,12:24
Dobry den
idem 1.krat podat DP k DPH(Q.platca) a chcela by som to spravit dobre, preto vas chcem poprosit o suhlas resp. opravu DP.

Som registrovana od zaciatku marca a urobila som tieto nakupy:
-notebook - DPH 10 500,-
-kolky - bez DPH
-ine nakupy cez RP - DPH 730,-
-prekladatelsky SW z Nemecka od platcu DPH (FA vyhotovena 2.3.)
cena bez DPH 615,- EUR (sluzba podla §15 ods.8 dodaná inou zahr.osobou z clenskeho statu(?)). Zaplatene to bolo z mojho sukromneho uctu v Taliansku dna 6.3.

Takze moje priznanie bude asi taketo (?):
-r.9 a 1 ... zaklad dane 615*34,440 (kurz NBS dna 2.3)=21181,- z toho dan 4025,-
-r.14 ... 11230,-
-r.15 ... 4025,-
-r.18, 22 ... -15255,-
-r.30 ... -11230,-

Je to spravne?

Mam este jednu otazku ku koeficientu, teda vlastne ci sa ma vobec (bude) tykat. Zivnost mam na prekladatelsku cinnost a tlmocenie-nateraz som nic neprelozila. Prekladat planujem najma pre klientov v Taliansku t.j. budem vykonavat sluzby s miestom dodania mimo tuzemska a tym padom pojde o sluzby , ktore nie su predmetom DPH. Z toho mi vyplyva, ze v tomto roku ani nepouzijem na prepocet odpocitanej dane koeficient. Pochopila som to spravne? alebo si mam ist dat na DU schvalit koeficient a pouzivat ho uz od 1.DP aj ked este neviem kolko (a ci vobec) prekladov sa mi v tomto roku podari ziskat?

Za ochotu velmi pekne dakujem
dotaz
18.04.07,13:18
pomoze mi neikto vyplnit DP spravne?

Este raz dakujem
Milan Benka
18.04.07,13:30
Dobry den
idem 1.krat podat DP k DPH(Q.platca) a chcela by som to spravit dobre, preto vas chcem poprosit o suhlas resp. opravu DP.

Som registrovana od zaciatku marca a urobila som tieto nakupy:
-notebook - DPH 10 500,-
-kolky - bez DPH
-ine nakupy cez RP - DPH 730,-
-prekladatelsky SW z Nemecka od platcu DPH (FA vyhotovena 2.3.)
cena bez DPH 615,- EUR (sluzba podla §15 ods.8 dodaná inou zahr.osobou z clenskeho statu(?)). Zaplatene to bolo z mojho sukromneho uctu v Taliansku dna 6.3.

Takze moje priznanie bude asi taketo (?):
-r.9 a 1 ... zaklad dane 615*34,440 (kurz NBS dna 2.3)=21181,- z toho dan 4025,-
-r.14 ... 11230,-
-r.15 ... 4025,-
-r.18, 22 ... -15255,-
-r.30 ... -11230,-

Je to spravne? Malo by to byť OK.

Mam este jednu otazku ku koeficientu, teda vlastne ci sa ma vobec (bude) tykat. Zivnost mam na prekladatelsku cinnost a tlmocenie-nateraz som nic neprelozila. Prekladat planujem najma pre klientov v Taliansku t.j. budem vykonavat sluzby s miestom dodania mimo tuzemska a tym padom pojde o sluzby , ktore nie su predmetom DPH.Iba v prípade, že klienti budú osoby, ktoré podnikajú.
Z toho mi vyplyva, ze v tomto roku ani nepouzijem na prepocet odpocitanej dane koeficient.
Koeficient používate v prípade, ak poskytujete služby oslobodené od dane podľa §§28-36,38,40,41. Ak poskytujete služby, kt. nie su predmetom dane na Slovensku, koef. nepočítate. Mimochodom, tlmočnícke a prekladateľské služby nepatria medzi oslobodené plnenia.
Pochopila som to spravne? alebo si mam ist dat na DU schvalit koeficient a pouzivat ho uz od 1.DP aj ked este neviem kolko (a ci vobec) prekladov sa mi v tomto roku podari ziskat?


Za ochotu velmi pekne dakujem


zvýraznené
dotaz
18.04.07,13:36
takze ak urobim preklad pre nepodnikajucu (a neregistrovanu na DPH) taliansku osobu, tak to zdanim ako by som to dodala v tuzemsku?
Milan Benka
19.04.07,06:35
takze ak urobim preklad pre nepodnikajucu (a neregistrovanu na DPH) taliansku osobu, tak to zdanim ako by som to dodala v tuzemsku?

Iba pre nepodnikajúcu, napr. bežný občan a pod. Pre podnikajúcu osobu (podmienka identifikácie pre DPH v §15/7,8 nie je) je miestom dodania krajina odberateľa.