Ivetak1807
18.04.07,16:20
Ahojte poraďáci.

Ak máte niekto skúsenosť s podobným problémom, poraďte mi prosím.

SRO platca DPH doviezla z Nemecka nový osobný automobil od platcu DPH, faktúra je vyčíslená bez DPH. Viem, že DPH musí zaplatiť firma, lebo je to osobné auto, neviem však do ktorého riadku v DP na DPH to treba zadať. Ďalej máme ešte jeden problém. Toto auto bolo o 2 dni predané cez faktúru leasingovke. Na faktúre je suma za auto zdanená DPH, kázala si to tak leasingovka, z čoho podľa môjho názoru vyplýva, že musím znovu zaplatiť DPH na výstupe, čiže druhý krát. Nie je to blbosť? Ak viete niekto, poraďte prosím.

Ďakujem.
ALBO
19.04.07,08:23
Ahojte poraďáci.

Ak máte niekto skúsenosť s podobným problémom, poraďte mi prosím.

SRO platca DPH doviezla z Nemecka nový osobný automobil od platcu DPH, faktúra je vyčíslená bez DPH. Viem, že DPH musí zaplatiť firma, lebo je to osobné auto, neviem však do ktorého riadku v DP na DPH to treba zadať. Ďalej máme ešte jeden problém. Toto auto bolo o 2 dni predané cez faktúru leasingovke. Na faktúre je suma za auto zdanená DPH, kázala si to tak leasingovka, z čoho podľa môjho názoru vyplýva, že musím znovu zaplatiť DPH na výstupe, čiže druhý krát. Nie je to blbosť? Ak viete niekto, poraďte prosím.

Ďakujem.

Blbosť je , že si takto komplikujete život. Ke´že nie ste predajca aut máte nadobunutie auta§11/3, DP r. 4,1,2. Súšasne nemáte nárok na odpočet podľa § 49 apredať to máte podľa § 42, t.j. bez DPH.
Vyzerá to tak, že lízingovka dostane Fa bez DPH a teda nebude mať nárok na odpočet