denisadam
18.04.07,16:43
Máte niekto skúsenosti s pestovaním toho kvetu. Veľmi sa mi páči, len sa mi nedarí ho dopestovať tak aby pekne kvitol, stále ženie do výšky. Poradťe kto s ním máte skúsenosti, zbožňujem jeho drobné kvietky. Ďakujem
Elena Navrátilová
18.04.07,14:47
Po odkvitnutí treba zaštipnúť. Ak sa ťahá a má dostatok svetla treba len tvarovať. Doporučujem o 1/3 skrátiť a prihnojiť. Je to sukulentná kvetinka, takže s vodou opatrne. Z vrchu a keď do misky začne vytekať už stačí. Treba nechať po odkvitnutí trošku vegetovať.
Maruška54
22.10.08,15:56
Po odkvitnutí treba zaštipnúť. Ak sa ťahá a má dostatok svetla treba len tvarovať. Doporučujem o 1/3 skrátiť a prihnojiť. Je to sukulentná kvetinka, takže s vodou opatrne. Z vrchu a keď do misky začne vytekať už stačí. Treba nechať po odkvitnutí trošku vegetovať.
Elenka podľa tvojej rady som pozaštipovala, odrezky som zasadila do pieskovej zeminy. Nemáš s tým skúsenosť? Inak pôvodný koreň pekne vyháňa nové listy.
Maruška54
22.10.08,17:21
posúvam aby videla Elenka
Paula
22.10.08,17:43
Mne rastlinka kvitne celý rok, nehnojím (žiadne rastlinky v byte som nikdy nehnojila), mám jej neúrekom, rozdávam:). Zalievam stále tak, aby nemali suchú zeminu. Každú nechám zakvitnúť a aj keď rastie do neba, počkám si, napriek občasnému opadávaniu listov. Pred odkvitnutím zrežem a dám si kvietok do pohára s vodou, ešte najmenej 2 týždne mi robí tak radosť. Odrezky možno robiť kedykoľvek, nechám ich však najprv vo vode pustiť korienky, to je pár dní...to je nezmar, burina (v dobrom:)), keby som mala sto parapetov, tak ju s láskou budem mať všade. U mňa sa jej ale darí len na severozápade.
Maruška54
22.10.08,17:51
Ďakujem, nabudúce to skúsim takto. Tiež mi kvitla veľmi dlho, tak som ju podľa rady Elenky pozaštipovala a pokúsila sa rozmnožiť.
osky
25.02.11,19:04
kupila som si mini kalanchoe.
v kvetinaci je vsak len jedna zakladna rastlinka a kvitne.
na stonkach kde su kvety,ma aj drobne listocky,ale okolo celej kvitnucej ruzice su pekne normalne listy.
ale ja by som si ju chcela rozmnozit.
zaujimalo by ma,ci sa mi to podari aj tak,ze odrezem tie stopky s kvietkami-zakorenia?
ci to musia byt len stopky s listami,bez kvetov?
arizona
25.02.11,19:11
kupila som si mini kalanchoe.
v kvetinaci je vsak len jedna zakladna rastlinka a kvitne.
na stonkach kde su kvety,ma aj drobne listocky,ale okolo celej kvitnucej ruzice su pekne normalne listy.
ale ja by som si ju chcela rozmnozit.
zaujimalo by ma,ci sa mi to podari aj tak,ze odrezem tie stopky s kvietkami-zakorenia?
ci to musia byt len stopky s listami,bez kvetov?
Nikdy neber odrezky z kvetov ked kvitnu.
K. rozmozis aj odrezkom-pri izbovej teplote

viac GOOGLE http://www.planetakvetov.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4:kalanchoe&catid=4:navody&Itemid=8

http://www.google.sk/search?q=rozmnozovanie+kalanchoi&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1MOZA_sk___SK407#hl=sk&client=firefox-a&hs=N6j&rlz=1R1MOZA_sk___SK407&&sa=X&ei=wwtoTY20EML2sgam7KzmDA&ved=0CCkQBSgA&q=rozmnozovanie+kalanchoe&spell=1&fp=295975762f1bbbdb
lorelei
25.02.11,19:19
Tak ja sa pochvalim, lebo sa vytesujem, ze sa mi podarili uz tiez zakorenit - rozmnozit teda. Dlho som na ne nemala cas, a vytiahli sa veelmi vysoko, nekvitli, tak som to zrezala, a zasadila do hliny do kvetinaca so stimulatorom, a tak ako som pocula tusim v receptari prima napadov, tak do mesiaca pekne zakorenili a uz aj hned zakvitli, su krasne, tak sa tesim. Myslim,ze nie su narocne a su sukulentne ako pisala Elenka, takze u mna aj skor suche ako mokre. Drzim palce.
osky
25.02.11,19:22
osky
10.04.12,02:59
ahojte.vcera som objavila na jednom z mojich kalanchoe plesen-aspon myslim.je to na listoch,biele a uplne take ako drobny prasok,take vlhke,neda sa to oprasit len zotriet.na ostatnych to nemam ,len na tej jedinej.ako sa mam toho zbavit a z coho to mohla chytit?
je na parapete spolu s kaktusmi .mam tam aj inu a ta je vporiadku.
VieraPopluharova
10.04.12,04:32
osky,

mne sa to stalo tiež, ak môžem poradiť skús ju dať preč od ostatných , presadiť úplne do novej zeme a ostrihať všetky napadnuté vetvičky, ak je hlavná vetva zdravá vyženie nové v poriadku, ak by si videla, že aj tie sú chytené tak už len vyhodiť....ja som jednu zachránila a jednu musela vyhodiť....
arizona
10.04.12,04:42
Moze to byt z prepolievania,alebo z vlhkeho prostredia. Kalanchoe je sukulent,potrebuje iba malicko vody.

Hlavne ju daj rychlo prec od kaktusoov, z tych sa plesen,aj mucnatka odstranuje tazko.
Ako pise Vierka,ostrihat poskodene vetvicky a presadit do vhodnej zeminy-moze byt aj zemina na kaktusy. Ak by sa choroba vyskytla aj potom, tak pre istotu postiekat chem.pripravkom
osky
10.04.12,08:20
dakujem obom za radu-vyskusam.preliata iste nebola,vzdy ked prideme po tyudni domov z viedne ma uplne tvrdu zeminu-na kamen.
doteraz bola ok,vcera som zocila tu "nadheru".
Lydži
25.05.12,11:45
Nikdy neber odrezky z kvetov ked kvitnu.

Ahojte, ja som svoju premokrila a začala odhnívať. Kvôli peknej farbe kvetov som ju chcela namnožiť, tak som na skúšku poorezovala, čo sa dalo: list, stonku len s listami, stonku aj s kvetmi. Všetko pekne zakorenilo, kvety neopadali, dokonca sa vytvorilo pár ďalších. Jeden list som podľa rád na nete nechala niekoľko dní zaschnúť a potom dala do vody a mám pocit, že mu korene vyšli skôr, ako iným (odrezala som ho neskôr).