Jana Motyčková
18.04.07,18:42
Donedávna sa mi pri vyhľadávaní zobrazovali výsledky zoradené podľa dátumu príspevku. Teraz mám možnosť zoradiť si ich podľa rôznych kritérií ale túto možnosť tam nevidím a dosť mi chýba.
Jana Motyčková
14.06.07,08:31
Asi som jediná, čo má problémy s vyhľadávaním, neviem, či robím niečo zle - príspevky už mám sice zoradené dobre. Ale keď kliknem na nájdený príspevok zobrazí mi koniec príslušnej témy, nie konkrétny príspevok. Potom to dohľadávam podľa dátumu a času príspevku. To isté mi dnes robí, keď si pozriem za ktorý príspevok mám bod - kliknem si na ten príspevok v nastaveniach ale zobrazí mi to poslednú stranu témy - a tam žiaden bod nemám. Téma má vyše 900 príspevkov tak je ťažko to nájsť.
Muška
14.06.07,08:39
Janka, neviem či som správne pochopila, ale keď dám "Rozšírené" hľadanie,
tak je možnosť zakliknúť ako "Témy, alebo ako Príspevky"

Zobraziť výsledok hľadania ako Témy x Príspevky


a vtedy sa dostanem priamo na príspevok
Jana Motyčková
14.06.07,08:43
Muška, mám zakliknuté príspevky, zobrazí sa mi konkrétny príspevok, ale iba pár riadkov, chcem ho pozrieť celý a zobrazí sa mi koniec témy, nie ten príspevok.
Muška
14.06.07,08:48
Janka,
som to vyskúšala a mne to funguje. Pozrela som si v pohode príspevok na 65 strane a celá téma mala 96 strán.

Skús napísať Riškovi :)
Jana Motyčková
14.06.07,09:01
Asi je problém, že mám nastavené zpobrazenie 20 príspevkov na stranu. Prehodila som to na predvolené a už to ide.

Ale mohlo by to ísť aj pri tých 20 príspevkoch na stranu.
Paula
02.12.07,07:54
Keď si zadám cez rozšírené vyhľadávanie konkrétny nick a príspevky, zobrazí sa mi len posledných 200 príspevkov napriek tomu, že nick má už vyše 5 tis. príspevkov. Neviem sa dostať k tým starším. Poraďte mi prosím, ako na to, alebo prilepte link, kde je návod, neviem tam trafiť :cool:. Vďaka :)
sway
02.12.07,07:57
Keď si zadám cez rozšírené vyhľadávanie konkrétny nick a príspevky, zobrazí sa mi len posledných 200 príspevkov napriek tomu, že nick má už vyše 5 tis. príspevkov. Neviem sa dostať k tým starším. Poraďte mi prosím, ako na to, alebo prilepte link, kde je návod, neviem tam trafiť :cool:. Vďaka :)

link na návod http://www.porada.sk/faq.php

ale máš ho na hlavnej lište obsluha klik na ňu a potom posledná záložka vpravo je návod;)
Paula
02.12.07,08:14
uhm, vďaka, naštudujem :)
Aljok
05.12.07,08:48
Keď si zadám cez rozšírené vyhľadávanie konkrétny nick a príspevky, zobrazí sa mi len posledných 200 príspevkov napriek tomu, že nick má už vyše 5 tis. príspevkov. Neviem sa dostať k tým starším. Poraďte mi prosím, ako na to, alebo prilepte link, kde je návod, neviem tam trafiť :cool:. Vďaka :)
Pauli, už si na to prišla? Ja tiež neviem nájsť staršie príspevky. Skúšala som to aj cez prehľad profilu, ale stále to zobrazí iba posledných 200 príspevkov.
Richard
05.12.07,09:21
V ramci optimalizacie servera vyhladavanie da max. 200 vysledkov,

dnes v noci sme prerabali index vyhladavania, ale nestihlo sa vsetko a teraz je server prilis zatazeny, takze budeme pokracovat v noci.
Zajtra by sa malo vyhladavat uz lepsie, ale to maximum asi ostane na 200...
Aljok
05.12.07,09:28
Ďakujem za odpoveď.
Paula
05.12.07,09:40
Pauli, už si na to prišla? Ja tiež neviem nájsť staršie príspevky. Skúšala som to aj cez prehľad profilu, ale stále to zobrazí iba posledných 200 príspevkov.


Nenašli rádcové moji, nenašli:D a keďže mi pri niektorých nick-och robí aj taký zázrak, že ak si dám vyhľadať všetky ich príspevky, zobrazí mi 200 z roku 2006 a ani jeden z roku 2007, hoci ich mal neúrekom, začala som si všetko pre mňa hodnotné strkať do sledovaných tém a JE TO!;) (teda zatiaľ je to:D) a už sa nebudem tým zaoberať Alenka:)
Aljok
05.12.07,10:05
Vďaka za radu:), budem strkať aj ja :D.
ayya
18.12.07,15:25
.... Skúšala som to aj cez prehľad profilu, ale stále to zobrazí iba posledných 200 príspevkov.

este sa to da aj tak, ked sa trosku pohras s casom prispevku, ... aj ked si zadas napr. "viac ako rok stare" ... aj vtedy ti to zobrazi 200 prispevkov - ale tych starsich , ktore boli pisane pred rokom ...

niekedy zase pomoze vyselektovat temu, alebo nastavit moznost nie zostupne, ale vzostupne ... alebo ine kombinacie a ono to ponuka aj vtedy 200 prispevkov ... a vzdy je tu este aj google, aj cez to sa da sikovnym zadanim vyhladat vselico, dokonca rychlejsie ako s vyhladavanim na porade ... hlavne pri viacslovnych poziadavkach na hladanie ;)

---------
a vlastne preto sem pisem: ak chce nieco vyhladat neprihlaseny navstevnik porady je nutne opisat vygenerovany obrazok do vyplnacieho okienka ...to je ok, chapem to a nemam nic proti tomu ... iba neviem, ci mam (ako vravievala nasa babicka) oko z gasparovej kravy, :D :D ale trafim presne opisat tie pismenka niekedy az na viackrat ... a niekedy to vzdam a radsej pouzijem google ... alebo sa prihlasim, aj ked som to najprv nemala v umysle, lebo som napr. rychlo potrebovala najst jednu malu konkretnu informaciu ...;)
tak som sa chcela spytat, ci nemate podobne problemy a pripadne, ci by sa nedali tie obrazky generovat nejako jednoduchsie, jasnejsie a citatelnejsie ... niekedy mam problem urcit, ci je to male, alebo velke pismenko, lebo nie su v rovnakej vyske ... nie su "v jednom riadku" ...
vdaka za precitanie a pripadne pochopenie ;)
ak si poradu "okukava" nejaky novy citatel, este neprihlaseny, tak ho to moze dost znechutit ... imho ...
Richard
18.12.07,18:01
to citanie necitatelneho obrazku bolo zavedene kvoli zneuzivaniu vyhladvania robotmi ktori zahlcovali server svojimi dotazmi...

Teraz mame aj vdaka tomu rychlejsiu poradu, co je dolezite najma pre registrovanych Poradakov. Neregistrovani a neprihlaseni musia byt trpezlivejsi ak nieco chcu...

Dobra info je, ze to bude prerobene a vylepsene (napr. tak ako pri registracii kde to bude namiesto precitania obrazku odpoved na 1+1 a podobne...)
ayya
18.12.07,22:49
to citanie necitatelneho obrazku bolo zavedene kvoli zneuzivaniu vyhladvania robotmi ktori zahlcovali server svojimi dotazmi...


ved ano, ano...;) hore som to pisala, ze to chapem ... a ani proti tomu "neprotestujem" ... ale su aj take "generatory" (?tak sa to vola?) obrazkov, ktore vytvaraju obrazky s iba 3-4 pismenkami, alebo im je jedno, ci opisem "male" pismenko ako "velke" a alebo velke pismenko ako male ...
moj problem je zamontovany prave v tom slovicku, ktore som si dovolila v citacii z tvojho prispevku zvyraznit :D
Richard
19.12.07,07:43
lenže nečitateľný je práve preto aby to ani stroj nevedel jednoducho prečítať :)

ale ako som spomínal, čoskoro to bude zmenené...
kukučka
19.12.07,15:31
lenže nečitateľný je práve preto aby to ani stroj nevedel jednoducho prečítať :)

ale ako som spomínal, čoskoro to bude zmenené...

Richard vďaka za šípku!
Už dávno som ti chcela navrhnúť, aby bolo v citovanom príspevku zachované jeho poradové číslo pre jeho vyhľadanie.
Vyriešil si to po svojom a samozrejme lepčie ;) :D
Pre tých, čo nevedia o čom hororím, nech si kliknú na šípku hore vedľa mena v citovanom príspevku.
ayya
19.12.07,15:56
Richard vďaka za šípku!
Už dávno som ti chcela navrhnúť, aby bolo v citovanom príspevku zachované jeho poradové číslo pre jeho vyhľadanie.
Vyriešil si to po svojom a samozrejme lepčie ;) :D
Pre tých, čo nevedia o čom hororím, nech si kliknú na šípku hore vedľa mena v citovanom príspevku.


Multicitácia je už skoro rok, ak nie viac stará vecička, ale občas nás nechce poslúchať. :D


no vies, ja sa tiez uz pomaly dostavam do veku, ked sa mi vselijake veci zrazu zdaju ako uplne nove :D :D :D


:) ale nehoror ... :) ta sipka je tam tiez uz dlhsie ak sa nemylim, ja ju uz pouzivam par dni isto iste ;) ... ale neviem presne ako dlho, ...tak vitaj kukučka medzi nami! :D
kukučka
20.12.07,10:37
napísala som niečo iné? A po pár dňoch sa nemôže ďakovať? :eek:
ayya
20.12.07,13:35
napísala som niečo iné? A po pár dňoch sa nemôže ďakovať? :eek:
kukučkaaa mojaaaa, ja som ta "privitala v partii" nielen z toho dovodu, ze dakujeme za nejaku finticku na porade dodatocne, ale aj preto, ze ja som niekde nedavno namiesto "hrnce" napisala ze "hrce" ... a v tvojom prispevku je namiesto "hovorit" slovicko "hororit" ;) a to sa mi tak strasne pacilo, ze som ho aj v mojej odpovedi opakovala :)
ale este aj nieco ine som teraz chcela napisat, co ma minule priam nadchlo a mozno je to funkcia, ktora tiez uz funguje na porade pekne dlho - a tyka sa to prave vyhladavania :)

najlepsie to asi bude na priklade: v teme zalozenie sro (http://www.porada.sk/t2858-zalozenie-s-r-o.html) je teraz momentalne 209 prispevkov, ... a viem napr. ze tam nieco mudre a sikovne napisal Jozef ... ale nechce sa mi preklikavat vsetkych 10 stran... a na to je tu funkcia who posted, ktoru som naplno ocenila iba pred par dnami ... :D

najprv si musim najst tu temu niekde v zozname inych tem, napr. na tejto stranke (http://www.porada.sk/f13-podnikanie.html) a tam je okrem inych udajov aj pocet prispevkov ... to som si vsimla uz davno, aj to, ze ked na pocet prispevkov kliknem tak sa mi objavi tabulka s prispievatelmi a s poctom prispevkov, ktore poslali oni osobne... da sa to otvorit aj v novom okne a vtedy ta tabulka vyzera takto: who posted (http://www.porada.sk/misc.php?do=whoposted&t=2858) ;)

ale ako pisem, to som uz vedela davnejsie... teraz som "objavila" ze aj pocet prispevkov u kazdeho prispievatela je vlastne "klikaci" a ked si kliknem na cislo prispevkov ktore tam dal Jozef tak sa mi - a to je ta paraaaada!! - zobrazia pekne na jednej stranke pokope (http://www.porada.sk/search.php?searchid=4495962) :) :) .... to je uplne spicova funkcia, za ktoru teraz dakujem (zase dodatocne) Richardovi ... :o aj ked on sa asi bude smiat, ze to tiez vobec nie je novinka :D

ak si to vedela, tak sa ospravedlnujem, ak nie ... tak vyskusaj ... je to spica imho ... pekny den prajem :)


-------------
doplnujem: ked nie som prihlasena, tak ten posledny link v prispevku nefunguje ...
asi mi nieco unika, ... este musim asi popatrat, ci som neurobila niekde chybu, alebo mozno je taketo vyhladavanie pristupne iba prihlasenym uzivatelom, neviem este :o...
ayya
20.12.07,14:01
este raz som si to preverovala, ... nefunguje to iba v mojom prispevku ...

ale v realnom vyhladavani to funguje: ak mam zobrazenu funkciu who posted - vtedy kliknutie na cislo, ktore udava pocet prispevkov jednotlivych prispievatelov zobrazi stranku tak, ako som vyssie pisala ... vyskusala som si to neprihlasena a podarilo sa :D
kukučka
20.12.07,14:55
nebol to preklep, "hororí" Stano Štepka ;) :D
ayya
20.12.07,15:26
nebol to preklep, "hororí" Stano Štepka ;) :D
jaaaaaaaj taaaaaaak :D ako vidno, mam medzery ... teta Kolnikova sa iste teraz hore usmieva, ze kukam ako puk :D ... ale je to krasne slovicko, zaradujem do mojho aktivneho slovnika, ak dovolis ... :D len skoda, ze tu nemozem za to dat bodik ani tebe, ani Stanovi Stepkovi ... tak aspon tebe prihodim jeden suhlasik, ok? ;)
Richard
20.12.07,15:43
ayya, ale však píš po slovensky aby aj ostatní vedeli.
Aké "who posted", veď sa to predsa volá "Kto prispieva" a kliká sa jednoducho na meno...
who posted je len príkaz v riadku, ktorí si netreba všímať .-)
ayya
20.12.07,15:58
ayya, ale však píš po slovensky aby aj ostatní vedeli.
Aké "who posted", veď sa to predsa volá "Kto prispieva" a kliká sa jednoducho na meno...
who posted je len príkaz v riadku, ktorí si netreba všímať .-)
treba-netreba ;) vsimla som si ... :) aj teraz napr. pisem new reply :D

klikanie na meno nie je pre mna az take zaujimave ako klikanie na pocet prispevkov, klikanie na meno ma hodi na profil,

kliknutie na pocet prispevkov pri mene (nicku) vynecha klasicke vyhladavanie v teme ... nic nemusim zadat, vsetko sa to urobi same ... chvalim ta za to :D