Lekon
18.04.07,23:15
Dobrý večer, asi to tu už bolo zodpovedané, niečo som si našla na porade. Ale chcela by som to mať nejako komplexne. Budem to za 1.Q robiť prvýkrát. Chcem sa opýtať, či sa má súhrnný výkaz podávať iba v prípade, že firma faktúrovala firme, ktorá je registrovaná pre DPH v inom členskom štáte tovar alebo je to aj v prípade nákupu tovaru od firmy registrovanej v inej ČK?
Ďakujem veľmi pekne vopred za odpoveď.
Freddy
18.04.07,21:39
Dobrý večer, asi to tu už bolo zodpovedané, niečo som si našla na porade. Ale chcela by som to mať nejako komplexne. Budem to za 1.Q robiť prvýkrát. Chcem sa opýtať, či sa má súhrnný výkaz podávať iba v prípade, že firma faktúrovala firme, ktorá je registrovaná pre DPH v inom členskom štáte tovar alebo je to aj v prípade nákupu tovaru od firmy registrovanej v inej ČK?
Ďakujem veľmi pekne vopred za odpoveď.

Pekny vecer,

suhrnny vykaz podavas, len ak v priebehu stvrtroka ste fakturovali do zahranicia odberatelom registrovanym v inom clenskom state. Ak ste nakupovali od zahranicneho dodavatela, neuvadzas tieto udaje v suhrnnom vykaze a ani nemas povinnost podavat suhrnny vykaz, pokial ako som uz hore pisal, nefakturovali ste do clenskych statov...