horka
19.04.07,06:30
Chcem sa opytat. Mam v podnikani osobny automobil, ktory vsak chcem prenajat inej firme. Kedze nie som firma, ktora to ma v predmete cinnosti na vstupe si DPH uplatnit nemozem. Cize VF je tiez bez DPH a tu mam problem, ci musim pocitat koeficient.
Poradi mi niekto?
DušanČ
19.04.07,07:00
Koeficient sa počíta len, keď máš plnenia oslobodené od dane podľa §§ 28 až
41. V ostatných prípadoch sa nepočíta.
ALBO
19.04.07,07:31
Chcem sa opytat. Mam v podnikani osobny automobil, ktory vsak chcem prenajat inej firme. Kedze nie som firma, ktora to ma v predmete cinnosti na vstupe si DPH uplatnit nemozem. Cize VF je tiez bez DPH a tu mam problem, ci musim pocitat koeficient.
Poradi mi niekto?

Prenájom OV podlieha odvodu DPH. V žiadnom prípade nejde o oslobodené plnenie a teda nemá vplyv na zníženie K.
Jedine v § 9/2 máte uvedené, kedy by jeho prenájom nebol predmetom dane , čo nie je váš prípad podľa zadania. Vtedy by to tiež nemalo vplyv na K.