stecova
19.04.07,07:42
Dobry den, chcela by som sa poradit: manzel chce zamestnat na dohodu známeho ktorý je študent, je pre neho výhodnejšie uzavrieť s ním DoBPŠ alebo DoVP, je v tom nejaký rozdiel, dakujem
Tweety
19.04.07,06:16
Dobry den, chcela by som sa poradit: manzel chce zamestnat na dohodu známeho ktorý je študent, je pre neho výhodnejšie uzavrieť s ním DoBPŠ alebo DoVP, je v tom nejaký rozdiel, dakujem
Je rozdiel. Študenti pracujú prevažne na DoBPŠ. Na DoVP je maximálny počet hodín ročne 300.- Na brigádu je obmedzený v priemere 20 hod. týždenne.
Zoltán Kovács
19.04.07,06:17
Nadväzujem na otázku. Z DoBPŠ sa platí okrem úrazového poistenia aj GF? Ak v programe nahodím typ zmluvy tak ráta iba ÚP.
Tweety
19.04.07,06:21
Nadväzujem na otázku. Z DoBPŠ sa platí okrem úrazového poistenia aj GF? Ak v programe nahodím typ zmluvy tak ráta iba ÚP.
Zamestnávateľ platí GP 0,25% a ÚP 0,8%.
Zoltán Kovács
19.04.07,06:27
Ďakujem. Idem to nastaviť.

Pýtam sa preto, leba na drakovi som niečo zaregistroval, že z DoBPŠ sa platí GP iba u tých zamestnávateľov, na ktorých môže byť vyhlásený konkurz. Ak som to dobre pochopil. Dúfam, že som nevypotil môc veľkú hlúposť.
Tweety
19.04.07,06:31
Ďakujem. Idem to nastaviť.

Pýtam sa preto, leba na drokovi som niečo zaregistroval, že z DoBPŠ sa platí GP iba u tých zamestnávateľov, na ktorých môže byť vyhlásený konkurz. Ak som to dobre pochopil. Dúfam, že som nevypotil môc veľkú hlúposť.
No, je nie je to správne. Možno si len nedočítal poriadne.:cool:
jankasm
19.04.07,06:49
Ďakujem. Idem to nastaviť.

Pýtam sa preto, leba na drokovi som niečo zaregistroval, že z DoBPŠ sa platí GP iba u tých zamestnávateľov, na ktorých môže byť vyhlásený konkurz. Ak som to dobre pochopil. Dúfam, že som nevypotil môc veľkú hlúposť.

Ale je pravda, že GP neplatia všetci.
Napr. ani my, sme štátna orgaizácia, a vôbec neplatíme do GP, ani z dohôd ani za zamestnancov. ;)