janasl
19.04.07,07:07
pracovník u nás bol zamestnaný na 1/3-ový uväzok. Dovolenku si ešte nečerpal, ani v novom ani v starom roku. Od 1.5.2007 mu konateľ chce úväzok znížiť na 1/8-ový úväzok.
Ako je to s čerpaním dovolenky, ktorá mu zostala ešte z úväzku väčšieho, čiže vtedy mal nárok aj na vyšší počet hodín dovolenky?
VERONIKA6
19.04.07,05:14
pracovník u nás bol zamestnaný na 1/3-ový uväzok. Dovolenku si ešte nečerpal, ani v novom ani v starom roku. Od 1.5.2007 mu konateľ chce úväzok znížiť na 1/8-ový úväzok.
Ako je to s čerpaním dovolenky, ktorá mu zostala ešte z úväzku väčšieho, čiže vtedy mal nárok aj na vyšší počet hodín dovolenky?
Za obdobie zamestnania na 1/3-ový úväzok mu patrí dovolenka z tohto obdobia a na 1/8-nový uväzok bude mať dovolenky toľko, koľko mu vznikne z pracovného úväzku.
elenka
19.04.07,05:56
Nárok na dovolenku má od počtu odpracovaných rokov a podľa toho na akú dobu má uzatvorená pracovný pomer, t.j. či na celý rok - a od toho vypočítate nárok na rok (normálne nárok na D podľa ZP)
Rozdiel je len v tom, že keby si dovolenku čerpal, keď mal úväzok 1/3 - tak dostane viac peňazí ako keď čerpá v úväzku 1/8. Podľa mňa - od 1.1. do 30.4. alikvotný počet dní dovolenky, by mal byť zaplatený vo výške priemerného zárobku z úväzku 1/3 a ostatné podľa aktuálneho pracovného úväzku.
janasl
19.04.07,06:20
Veď to je práve ten problém, čo ma trápi, aby to bolo správne urobené.
Keď si bude čerpať tú dovolenku máj-jún, tak má PP za predchádzajúci štvrťrok 1-3m. vyšší, pretože mal aj vyšší úväzok. Ale ak bude čerpať v
ďalších mesiacoch a program mi automaticky zoberie priemer zo štvrťroku, kde zarábal už menej- tým samozrejme na tom finančne stratí.
Ale neviem, či je to správne.
My mu totiž tú dovolenku asi aj tak budeme písať len fiktívne (akožesi si ju čerpal- i keď bude v práci)