wiktoria
19.04.07,07:08
ahojte prosim o radu,

FO nie podnikatel zinkasoval v r.2006 2 mil.Sk za predaj licencie od osoby A ale tu istu ciastku zaroven zaplatil vlastnikovi licencie, osoby B - bol sprostredkovatelom.
v termine nepodal danove priznanie - je tento "obchod" predmetom priznania FO?
dakujem
Zoltán Kovács
19.04.07,07:13
ahojte prosim o radu,

FO nie podnikatel zinkasoval v r.2006 2 mil.Sk za predaj licencie od osoby A ale tu istu ciastku zaroven zaplatil vlastnikovi licencie, osoby B - bol sprostredkovatelom.
v termine nepodal danove priznanie - je tento "obchod" predmetom priznania FO?
dakujem

Podľa mňa DP mala podať osoba B.
renča1
19.04.07,08:03
Podľa mňa DP mala podať osoba B.


Doplním:

§ 32

(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43,.....

Daňové priznanie podá, ale daňový dopad bude nulový a to vtedy, ak nezinkasoval províziu za sprostredkovanie.
wiktoria
19.04.07,08:14
ahaa,
super dakujem za radu a prajem pekny den