Cassopolis
19.04.07,08:46
Dobry den sa praje,
poradte prosim. Sme sro, niesme platci DPH. Ideme dodat tovar do Finska (dovoz z Indie). Hodnota tovaru nieje velka, urcite nepresiahne hodnotu, aby sme sa registrovali vo Finsku pre DPH. Je ale nutne zaregistrovat sa tam (kvoli niecomu inemu)? Alebo budeme fungovat s nasim ICO? Neviete mi poradit, kde ziskam informacie od akej hodnoty sa je nutne registrovat pre DPH v clenskych krajinach? Ako sa to robi a ako dlho to trva? Mozeme byt zaregistrovany pre DPH vo Finsku a na Slovensku byt neplatcovia?
Dakujem
anelly
19.04.07,11:09
Skús si pozrieť paragraf 7 zák.o DPH, tam je popísaný tvoj prípad.
misomiso
19.04.07,11:26
Mam otazku: v akych pripadoch sa musi slovenska firma (exporter) registrovat pre DPH aj v inej krajine EU, ak je platcom DPH na Slovensku?
misomiso
21.04.07,19:53
Prepacte - nezvyknem nejako urgovat odpovede, ale naozaj sa tu nenajde nikto, (danovi poradcovia?) kto by vedel, kedy sa slovensky platca DPH musi registrovat aj v inom clenskom state EU??

Diky moc.
Melnick
21.04.07,22:53
misomiso
21.04.07,23:11
Dakujem za link, moc z toho nie som mudry, ale vychadza mi z toho, ze sa to tyka predovsetkym dovozcov tovaru v jednotlivych clenskych krajinach a ked my dodavame napr. do Nemecka platcovi DPH, tak by malo asi stacit, ze sme registrovani na Slovensku.
Melnick
21.04.07,23:21
Citujem z prvého príspevku v priloženom linku.

Dobrý deň, poprosila by som o radu, sme firma ktorá vyváža tovar do
ČR platiteľovi DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=7), jedná sa o dosť veľké čiastky v Sk, je nejaká hranica obratu z tohto vývozu,po prekročení ktorej nám vzniká povinnosť registrácie v ČR. Tento vývoz dávam podľa par. 43 do daňového priznania.

Nie je. Nezabudni to dávať aj do súhrného výkazu.
Melnick
21.04.07,23:28
A tu to máš úplne polopatisticky vysvetlené:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=384745&postcount=3
misomiso
22.04.07,08:47
Diky, ja som si myslel, ze je to tak, ze by nasa SK registracia mala stacit. Ale - dnes clovek nikdy nevie. Napriklad prave som sa v inej teme dozvedel, ze na riadenie firemneho auta mi nestaci vodicak...
Jana Acsová
22.04.07,09:59
Mam otazku: v akych pripadoch sa musi slovenska firma (exporter) registrovat pre DPH aj v inej krajine EU, ak je platcom DPH na Slovensku?Napríklad vtedy, keď nadobudne tovar v inom členskom štáte a nie v tuzemsku, alebo miestom dovozu tovaru je iný členský štát EÚ ako Slovensko (bližšie § 18). Ak sa jedná o bežné dodanie v rámci EÚ tovaru vo vlastníctve slovenského subjektu s prepravou zo Slovenska odberateľovi do iného členského štátu EÚ, vtedy nemá žiadne povinnosti spojené s registráciou v inom ČŠ EÚ.
Jana Acsová
22.04.07,10:00
Napríklad vtedy, keď nadobudne tovar v inom členskom štáte a nie v tuzemsku, alebo miestom dovozu tovaru je iný členský štát EÚ ako Slovensko (bližšie § 18). Ak sa jedná o bežné dodanie v rámci EÚ tovaru vo vlastníctve slovenského subjektu s prepravou zo Slovenska odberateľovi do iného členského štátu EÚ, vtedy nemá žiadne povinnosti spojené s registráciou v inom ČŠ EÚ.Samozrejme, aby sa jednalo o intrakomunitárne dodanie odberateľ musí byť osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte a dodávateľ platiteľ v tuzemsku.