kajanka1
19.04.07,09:08
Dobry den, potrebovala by som radu ohladne s.r.o. Som jedna spolumajitelka zo 6 majitelov s.r.o, Potrebovala by som vediet ci mam pravo davat vypoved zamestnancovi tejto s.r.o a ci na tuto vypoved potrebujem suhlas vsetkych spolumajitelov?
Prosim vas este o radu, ake su povinnosti konatela v s.r.o a spolumajitela? a za akych okolnosti mozno vyzvat konatela k odstupeniu z funkcie?
dakujem
Danila
19.04.07,08:00
Dobry den, potrebovala by som radu ohladne s.r.o. Som jedna spolumajitelka zo 6 majitelov s.r.o, Potrebovala by som vediet ci mam pravo davat vypoved zamestnancovi tejto s.r.o a ci na tuto vypoved potrebujem suhlas vsetkych spolumajitelov?
Prosim vas este o radu, ake su povinnosti konatela v s.r.o a spolumajitela? a za akych okolnosti mozno vyzvat konatela k odstupeniu z funkcie?
dakujemZakladatelia s.r.o. sa po vzniku spoločnosti stávajú spoločníkmi. Toľko k základným pojmom. Konatelia sú štatutárnym orgánom, oprávnení robiť právne úkony vo všetkých záležitostiach spoločnosti. Môže byť jeden, alebo viac konateľov. V priebehu existencie spoločnosti môže funkcia konateľa zaniknúť napr. odvolaním valným zhromaždením, odstúpením z funkcie a pod. Je potrebné vychádzať z dokumentov spoločnosti / SZ, zmluva o výkone funkcie a pod./