GABAZ
19.04.07,10:13
Určite je tu viac poraďákov, ktorí účtujú platby od Metra. Pre Metro realizuje platobný styk firma Miag so sídlom vo Švajčiarsku, ktorá si za to účtuje zmluvnú odmenu percentom z objemu platieb. Na základe avíza o platbe zaúčtujem ako príjem plne uhradené odberateľské faktúry. Platbu pre Miag zaúčtujem ako výdaj z banky 379/221. Cez interný doklad zaúčtujem 548/379. Chcem sa opýtať, či treba túto službu samozdaňovať a či je možné považovať uvedené avízo o platbe stiahnuté z internetu považovať za faktúru. Až teraz som si totižto všimla anglickú poznámku na texte avíza o prenose daňovej povinnosti na prijímateľa.
Poprosila by som o radu, dosť mi to súri. Ďakujem vopred.
andreaS
19.04.07,08:21
ejha, ale toto som si nevsimla! ja to uctujem priamo pri uctovani platby a to priamo na 518...

no idem na to hned mrknut

a nie ja nahodou ich povinnost vystavit doklad v slovenskom jazyku? a nie cele je to v slovencine a dolezitu formulku daju v anglictine??? to je akesi cudne
andreaS
19.04.07,08:26
myslis toto?:

reverse charge according to Art 21 of the 6th EU Directive.

Ani len netusim, co to znamena.

Je to uplne jedina veta na celom tom avize v anglictine, kt. je neprelozena. Inak je uplne kazde jedno slovo, ci veta napisana v anglictine aj v slovencine...
GABAZ
19.04.07,08:47
Áno, túto vetičku mám na mysli, a keď som si to preložila, vychádza mi z to prenos daňovej povinnosti. Švajčiarsko však nie je štátom EÚ, tak neviem. Účtujem takéto platby už dlhšie, až teraz som si to všimla. Hlavne uvažujem nad tým, či možno tento doklad považovať za faktúru. Presne to som si pomyslela, že celý dokument je preložený a dôležitá vec ostala nepreložená. No možno niekto pridá svoju skúsenosť.
Ešte by ma zaujímalo, či má niekto skúsenosť z kontroly ako sa pozerajú na podobné prípady, ak sa neurobilo samozdanenie a efekt by bol nulový.
TOKY
19.04.07,08:52
.
Ešte by ma zaujímalo, či má niekto skúsenosť z kontroly ako sa pozerajú na podobné prípady, ak sa neurobilo samozdanenie a efekt by bol nulový.

Ja som mala taký prípad a dostali sme pokutu. Fa bola zaúčtovaná aj zaplatená, len nebola samozdanená.
GABAZ
19.04.07,13:30
Nikto neúčtuje platby od Metra ?
Gabi03
19.04.07,13:34
Ja účtujem platby od Metra (aj do Metra :rolleyes: ) cez Miag, ale nemáme žiadne poplatky.
Sany
19.04.07,13:38
Ja som mala taký prípad a dostali sme pokutu. Fa bola zaúčtovaná aj zaplatená, len nebola samozdanená.
A takýto prípad si mala konkrétne za MIAG odmenu?
Lebo aj ja účtujem o týchto odmenách MIAG a nič nesamozdaňujem. Jednak ma to ani nenapadlo, a potom, tam je veta......to Art 196 Directive a nie 6....tak teda fakt neviem, ale nerobím to...ja to dávam na 568.
Sany
19.04.07,13:40
Ja účtujem platby od Metra (aj do Metra :rolleyes: ) cez Miag, ale nemáme žiadne poplatky.
A si si istá? Chodí taký pdf súbor...a poplatok je 1% z celkovej sumy úhrad a je to celkom na konci.
Gabi03
19.04.07,13:41
A si si istá? Chodí taký pdf súbor...a poplatok je 1% z celkovej sumy úhrad a je to celkom na konci.

:) Som si istá. Nechápem, prečo by sme mali niekomu platiť za to, že nám niekto iný platí (stačí, ak takýto pohyb platíme banke, nie?! :rolleyes: ).

Alebo vám Miag poskytuje aj iné služby či tovar?
Sany
19.04.07,13:50
:) Som si istá. Nechápem, prečo by sme mali niekomu platiť za to, že nám niekto iný platí (stačí, ak takýto pohyb platíme banke, nie?! :rolleyes: ).

Alebo vám Miag poskytuje aj iné služby či tovar?
Nie, neposkytuje nám nič iné...ja veľa vecí nechápem, čo sa týka obchodovania s týmito úžasnými reťazcami, ale ja som malý pán. Takže: nás donútili podpísať zmluvu, že o úhrady sa stará MIAG a asi za to, že nám láskavo pošle rozpis úhrad (aby sme si ich vedeli napárovať), á nárok na zmluvnú odmenu - 1% z celkovej sumy na rozpise.http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif :mee: Tiež ma to pekne štve, ale ako som už písala, nielen to.
Gabi03
19.04.07,13:52
Nie, neposkytuje nám nič iné...ja veľa vecí nechápem, čo sa týka obchodovania s týmito úžasnými reťazcami, ale ja som malý pán. Takže: nás donútili podpísať zmluvu, že o úhrady sa stará MIAG a asi za to, že nám láskavo pošle rozpis úhrad (aby sme si ich vedeli napárovať), á nárok na zmluvnú odmenu - 1% z celkovej sumy na rozpise.http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif :mee: Tiež ma to pekne štve, ale ako som už písala, nielen to.

Tak tiež máme takmer vždy s nimi trampoty, ale veď keď tam idem nakupovať, tiež hľadám tovary v akcii.
Ale vrátiac sa k Miagu. Ako vás donútili podpísať tú zmluvu? Nám ju asi 2x zaslali na podpis, a my sme ju aj 2x vrátili, že ju nepodpíšeme. Rozdiel je v tom, že mi si tie avíza o platbách nemôžeme spätne pozerať. Iba posledné štyri. Ale na mail mi chodia aktuálne, takže keď prídu si ich vytlačím a aj uložím. Takže žiaden problém a ani nič neplatíme. :o
GABAZ
19.04.07,13:53
No, možno tie poplatky nemajú všetci. Toto je druhá firma v ktorej som sa s tým stretla. Mińulý rok tieto poplatky nemali, až od nového roka. A vzhľadom k tomu s čím obchodujú sú to dosť významné sumy. Preto pátram, ako to robia iní.
TOKY
20.04.07,07:15
A takýto prípad si mala konkrétne za MIAG odmenu?
Lebo aj ja účtujem o týchto odmenách MIAG a nič nesamozdaňujem. Jednak ma to ani nenapadlo, a potom, tam je veta......to Art 196 Directive a nie 6....tak teda fakt neviem, ale nerobím to...ja to dávam na 568.

Nebolo to za MIAG odmenu ale za nákup tovaru z EÚ. Pokuta bola 10000,- Sk.