tchsabee
19.04.07,10:28
Chel by som pozastavit zivnost, a mam nasledujuci problem: kupil som si auto na leasing na zivnost, a teraz splacam mesacne splatky - z podnikatelskeho uctu. Podnikatelsky ucet by som chcel zrusit kedze mesacne mi to stoji 200 Sk, a su to pre mna zbytocne vyhodene peniaze, kedze ten ucet nepotrebujem. Mozem mesacne leasingove splatky platit z osobneho uctu pocas doby, kym mam pozastavenu podnikatelsku cinnost?
renča1
19.04.07,08:30
áno môžeš. Leasing.spoločnosti by som oznámila zmenu účtu, z ktorého sa budú platiť leasing.splátky.
tchsabee
19.04.07,09:09
a nenarobi mi to potom problemy v uctovnictve, ked znova nastartujem zivnost? Nebudem to musiet potom dokladovat ze som platil splatky z ineho uctu?
STRELEC
19.04.07,09:19
Leasingové splátky nie sú daňovým výdavkom - vyhľadaj si tzv. "nový leasing" cez vyhľadávanie, resp. rozšírené vyhľadávanie.
Po opätovnej aktivácii leasingu prenesieš splácanie na nový živn. účet a život pôjde ďalej.
:)

PS: nebude potrebné dokladovanie. Žiadne účt. problémy nevzniknú.
renča1
19.04.07,09:21
Všetko závisi od kedy do kedy bude pozastavená živnosť. Ak ti vznikne povinnosť dokladovať splátky do účtovníctva, tak ich budeš účtovať a dokladovať cez interné doklady s priloženými kópiami súkrom.účtu.
tchsabee
19.04.07,12:24
Zivnost by som chel pozastavit tak do zaciatku buduceho roka. Medzitym skonci aj leasing auta.