123sisa
19.04.07,10:20
Dobrý deň,
rada by som si prečítala vaše názory ohľadne môjho "problému". Asi pred 4.mesiacmi som nahlasovala správcovi nášho domu problém so zatekaním do bytu v spoji medzi balkónom (z obidvoch rohov). Zatekanie bolo dosť veľkého rozsahu, išlo to aj pod parkety, rohy začali plesnivieť, pretieklo to aj susedom pod nami... Správca dosť dlho nereagoval, a až prednedávnom mi dal vyjadrenie že opravu si máme hradiť sami, že to sa nehradí z fondu opráv a údržby, že balkon je mojim vlastníctvom....
Prosím Vás máte niekto podobnú skúsenosť s hradením takýchto opráv z fondu? Alebo si to naozaj mám hradiť sama? Ďakujem za Vaše názory.
Jozef I
19.04.07,10:35
182/1993 Z.z.
Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov
.....
§ 10
(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov a lodžií.

Inak najviac informácií nájdeš aj si zadáš do vyhladávania slovo balkóny (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=balk%F3ny) ... a nájdeš tam všetko čo budeš potrebovať.
123sisa
19.04.07,10:56
Ďakujem za odpoveď. Samozrejme som si predchádzajúce príspevky ohľadne balkónov pozerala, aj som "použila" nejaké citácie na správcu ale nula bodov. Proste nam nechce dať peniaze na opravu. Opraviť sa to musí lebo pri každom pršaní tade zateká.
Tak si to asi dam opraviť za vlastné a doťahovať sa s ním na preplatení.
Jozef I
19.04.07,10:58
Jednoznačne ti zatekaním vznikajú sprievodné náklady a to ťa môže stáť viac peňazí ako oprava balkóna. Takže by som nad tou opravou veľmi rýchlo pouvažoval a asi aj zrealizoval. Potom sa to dá riešiť so správcom. Hlavne treba všetko písomne! ;)
123sisa
19.04.07,11:07
Tiež som toho názoru dať si to tadšej opraviť a "dopisovať" si so správcom. Samozrejme že všetká doterajšia komunikácia prebehla písomne.
Ďakujem za radu.
pekný deň.