adagergely
19.04.07,10:51
Ahojte!
Poradte mi prosim. Kazdy den mi vozia pecivo s dodacim listom a na konci mesiaca mi vystavia fakturu. Som povinna odkladat tie dodacie listy aj ked faktura uz je vystavena? A este mi nie je jasne ako mam tu fakturu zauctovat, ked na nej je aj tovar aj material na vyrobky,napr. dovezu mi 30 rozkov, 5 predam a z 25 urobim hotdogy( niekedy mi aj kopu rozkov ostane) .Musim to stale rozpocitat( cize mat o tom jasny prehlad- co ja nemam) a do dennika zauctovat aj ,aj?Ja by som to zauctovala len ako výdavok za tovar.
Dakujem za pomoc
Fragaria
19.04.07,09:08
Na základe dodacieho listu si pečivo prijmeš na sklad. Na konci mesiaca si dodacie listy odsúhlasíš s faktúrou, ktorú si rozkontuješ a dodacie listy si pripneš k faktúre . Môže sa stať že Ti nemusia fakturovať to čo si Ty prijala .
liba2
19.04.07,09:29
Ahojte!
Poradte mi prosim. Kazdy den mi vozia pecivo s dodacim listom a na konci mesiaca mi vystavia fakturu. Som povinna odkladat tie dodacie listy aj ked faktura uz je vystavena? A este mi nie je jasne ako mam tu fakturu zauctovat, ked na nej je aj tovar aj material na vyrobky,napr. dovezu mi 30 rozkov, 5 predam a z 25 urobim hotdogy( niekedy mi aj kopu rozkov ostane) .Musim to stale rozpocitat( cize mat o tom jasny prehlad- co ja nemam) a do dennika zauctovat aj ,aj?Ja by som to zauctovala len ako výdavok za tovar.
Dakujem za pomocAk rožky predáš v nezmenenom stave (teda ako rožky) tak je to o tovare. Ak rožky použiješ na strúhanku alebo hotdogy, tak je to o materiáli.
DL prilož všetky k faktúre. Je to dôležité práve preto, že rožky chodia denne a faktúra len raz za mesiac. Aby si vedela preukázať z čoho si vyrobila hotdogy, keď faktúrované boli až o 14 dní neskôr (napríklad).
adagergely
19.04.07,11:03
Ale ked uz mam fakturu zauctovanu, tak dodacie listy mi moze kontrola kontrolovat. Je povinne ich uchovavat?
rastom
23.04.07,10:01
Prečo ich chceš preboha vyhadzovať? Ved ich jednuducho prilož k Faktúre...
Alebo ak je to veľa, eviduj ich zvlášť. Alebo ak eviduješ príjemky a výdajky tovaru a materiálu na sklad, tak ich prilož k nim. :)
A nie sú náhodou na fa napísané tie čísla dodacích listov?
Ak nie, tak.... vieš čo :)