pazo
19.04.07,12:30
Ak:
1.zamestnankyňa s hodinovou mzdou 48,SK/h odpracovala vo februári 144h, dosiahne hrubú mzdu 6912,-Sk. Aký je jej VZ do ZP a do SP? Mne program vypočíta na ZP odvod z 6912, ale do SP zo 7600.
2.zamestnanec, ktorý odpracoval svoj bežný prac. čas podľa harmonogramu 154h pri mzde 48Sk/h, v januári mal do ZP odvod z 7392 Sk, tj 154x48, ale do SP zo 8041 SK. Je to správne?
Obidvaja odpracovali svôj plný pracovný úväzok, majú týždenný pracovný fond 37,5h/ týždeň.
Ďakujem
Jana Motyčková
19.04.07,12:26
1. program to vypočítal správne. Minimĺany základ sa pre ZP počíta ako minimálna mzda za odpracovaný čas. minimálny VZ do SP pri plnom pracovnom úväzku za celý mesiac je 7600 Sk bez ohľadu na spôsob odmeňovania.
2. ZP je správne. Ale do SP má byť odvod z VZ 7600 Sk.
petulo3
19.04.07,14:36
ak je dodržaná minimálna hodinová mzda, tak výška vymeriavacieho základu na odvod poistného do SP sa rovná dosiahnutej mzde aj keď je menšia ako 7 600 Sk.
endrju
19.04.07,14:40
ak je dodržaná minimálna hodinová mzda, tak výška vymeriavacieho základu na odvod poistného do SP sa rovná dosiahnutej mzde aj keď je menšia ako 7 600 Sk.

:confused: :eek:To myslíš vážne??? :confused: :eek: :confused: Na ktorý z prípadov uvedených v úvodnom príspevku tejto témy sa vzťahuje Tvoje tvrdenie??? :eek: :confused:
Prosím uviesť odkaz na všeobecne záväzný predpis oprávňujúci k takému tvrdeniu. Ďakujem. :cool:
pazo
19.04.07,18:16
1. program to vypočítal správne. Minimĺany základ sa pre ZP počíta ako minimálna mzda za odpracovaný čas. minimálny VZ do SP pri plnom pracovnom úväzku za celý mesiac je 7600 Sk bez ohľadu na spôsob odmeňovania.
2. ZP je správne. Ale do SP má byť odvod z VZ 7600 Sk.

Ďakujem za odpoveď. Lenže nedá sa mi prepísať v programe ten VZ do SP 8041 Sk za január, tj. plný pracovný úväzok 184h x 43,70 min. mzdový nárok. Stále to tam ostane a pritom zamestnanci majú určený harmonogram. Neviem, ako program "oklamať", aby som nemusela platiť viac, ako treba. Prosím, keby sa ešte niekto mohol vyjadriť, kto rieši podobný problém. Ďakujem.
endrju
19.04.07,18:31
Ďakujem za odpoveď. Lenže nedá sa mi prepísať v programe ten VZ do SP 8041 Sk za január, tj. plný pracovný úväzok 184h x 43,70 min. mzdový nárok. Stále to tam ostane a pritom zamestnanci majú určený harmonogram. Neviem, ako program "oklamať", aby som nemusela platiť viac, ako treba. Prosím, keby sa ešte niekto mohol vyjadriť, kto rieši podobný problém. Ďakujem.
Niečo asi nemáš správne nahrané.
Kam zmizlo 30 hodín? Alebo odkadiaľ sa objavilo 30 hodín navyše?
Píšeš o odpracovaní 154 hodín a plnom fonde 184 hodín. Predpokladám, že nie je správne nastavený kalendár. Ak má zamestnanec odpracovať 154 hodín, prečo program používa fond pracovného času 184 hodín?
Na "oklamanie" softvéru sa budeš musieť spýtať dodávateľa alebo vyčítať pokyny na "oklamanie" v návode na používanie. Tu asi ťažko dokáže niekto poradiť. Neexistuje univerzálne riešenie tohoto "problému. Každý program sa s tým vysporadúva iným spôsobom.
Poradiť tu Ti nedokáže nikto aj preto, že si zabudla spomenúť, aký mzdový program používaš :cool: