AdelaS
19.04.07,11:41
Obraciam sa na "poradu" so špecifickým problémom.

Nastúpila som na miesto ekonóma v letiskovej spoločnosti po mojej predchodkyni. V účtovníctvo som narazila na zaujímavý problém. Moja predchodkyňa nechala českej leteckej spoločnosti vystavovať faktúry bez DPH, hoci tieto faktúry boli vystavované pre slovenskú pobočku tejto českej spoločnosti (má IČ DPH na Slovensku).

Je to správne? Mne sa to nejak nezdá...
Vďaka
bendži
19.04.07,09:50
skús upresniť, čo bolo predmetom fakturácie...
AdelaS
22.04.07,13:56
Predmetom fakturácie sú doplnkové služby ako vybavenie cestujúcich na letisku, colná kontrola, pasová kontrola, detekčná kontrola..
Milan Benka
23.04.07,04:54
Obraciam sa na "poradu" so špecifickým problémom.

Nastúpila som na miesto ekonóma v letiskovej spoločnosti po mojej predchodkyni. V účtovníctvo som narazila na zaujímavý problém. Moja predchodkyňa nechala českej leteckej spoločnosti vystavovať faktúry bez DPH, hoci tieto faktúry boli vystavované pre slovenskú pobočku tejto českej spoločnosti (má IČ DPH na Slovensku).

Je to správne? Mne sa to nejak nezdá...
Vďaka


Predmetom fakturácie sú doplnkové služby ako vybavenie cestujúcich na letisku, colná kontrola, pasová kontrola, detekčná kontrola..

Keďže sa jedná o služby vzťahujúce sa na dopravu osôb oslobodenú podľa § 46/2, sú tieto služby oslobodené podľa §46/3. Platí to v prípade, že česká letecká spoločnosť realizuje medzinár. lety ( viď podmienky oslobodenia v §46/2)