Hansa
19.04.07,11:41
Mám otázočku: som zamestancom spoločnosti "A", kde spracovávam mzdy v určitom softe, ktorý majiteľ menom "F" legálne kúpil.
Tento majiteľ "F" je však teraz aj v inej spoločnosti "Q" /dá sa povedať, že hlavný predstaviteľ/.
Ide o to, že mi navrhol spoluprácu, či by som na ním kúpenom softe, ktorý používam vo firme "A" spracovávala mzdy aj pre spoločnosť "Q" /zrejme mal na mysli nejakú dohodu o vykonaní práce/.
Je to možné?
ZDENIELA
19.04.07,09:43
Ak firma A nebude mať namietky, prečo nie, veď všetko je o ľuďoch a dohode medzi nimi ...
KEJKA
25.10.13,08:09
ten soft nemáš legálne ty, ale majiteľ F. takže majiteľ F ťa môže zamestnať na spracovanie miezd pre rôzne firmy. Podľa mňa však ten majiteľ musí mať oprávnenie spracúvať mzdy. Keby ten soft bol na firmu, tak nie.
V prípade, žeby soft vlastnila "A", musela by uzavrieť zmluvu so "Q" o dodávke služieb - spracovanie miezd a samozrejme túto činnosť musí mať v predmetoch podnikateľských činností. ty by si spracúval mzdy reálne a ako zamestnanec "F".
takže sú dve možnosti - vždy teba vedieť si definovať kto čo vlastní = legálne používa a kto čo a komu poskytuje. Podľa toho právne upraviť vzťahy /zmluvy, objednávky, pracovné zmluvy/
KEJKA
25.10.13,09:28
jajaj, otázka z roku 2007, ale nechápem, prečo bola medzi novými.
Vďaka za upozornenie.
Richard
25.10.13,09:31
Asi si ju našla medzi podobnými. Nie medzi novými. Ale aj tak dobre :)