jued
19.04.07,14:26
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Podnikateľ má doma súkromný telefón pevnú linku a využíva ju asi tak na 50% aj na služobné účely . Týchto 50% by si chcel zahrnúť do výdavkov. Ako sa v takom prípade postupuje ohľadne DPH?
Tweety
19.04.07,12:28
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Podnikateľ má doma súkromný telefón pevnú linku a využíva ju asi tak na 50% aj na služobné účely . Týchto 50% by si chcel zahrnúť do výdavkov. Ako sa v takom prípade postupuje ohľadne DPH?
Rovnako, t.j. tiež 50% nárok na odpočet.
jued
19.04.07,12:35
Môžem to spraviť aj tak, že zaúčtujem celú faktúru a tých 50% zaradím ako výdavok ovplyvňujúci ZD a zvyšnú časť aj s 50%DPH zaúčtujem ako výdavky nevplyvňujúce ZD. Bude to tak správne?
ekopo
05.06.07,19:07
Rovnako, t.j. tiež 50% nárok na odpočet.
Narazil som na túto staršiu tému a nedá mi nereagovať. Nárok na odpočet DPH v tomto prípade nie je (ani pomerný), nakoľko je to súkromná linka a FA neobsahuje o.i. IČ DPH odberateľa......
abel
05.06.07,19:14
Daňový úrad neuznal odpočet DPH ani pri služobnom mobilnom telefóne, pretože na faktúrach chýbalo IČ DPH, i keď bola faktúra na firmu s uvedeným IČO. Odôvodnenie bolo, že Operátor faktúroval služby odberateľovi ako neplatiteľovi dane. Dokonca nám jeden dodávateľ omylom uvádzal IČ DPH 9-miestne ( jedno číslo v strede vynechal) a DÚ aj tieto faktúry neuznal, až keď nám dodávateľ všetky faktúry opravil ešte počas kontroly, tak nám to uznali.