margaretka100
19.04.07,17:49
Môžem dať spoločnosti s r.o. do nákladov "bezpečnostný systém" za 8000,- Sk, sídlo má s.r.o. na trvalom bydlisku konateľa a spoločníka s.r.o., nájomnú zmluvu s.r.o. nemá uzatvorenú..
Zoltán Kovács
19.04.07,16:21
Môžem dať spoločnosti s r.o. do nákladov "bezpečnostný systém" za 8000,- Sk, sídlo má s.r.o. na trvalom bydlisku konateľa a spoločníka s.r.o., nájomnú zmluvu s.r.o. nemá uzatvorenú..

Osobne by som nedával ten bezp.systém do nákladov s.r.o. A hlavne ak nemá ani nájomnú zmluvu.
margaretka100
19.04.07,16:57
aj mne sa to zda dost mimo:-(

a ked maju kancelariu este jednu kancelariu v budove v meste-ale ani tam nemaju naj.zmluvu ani zriadenu prevadzku..su tam vlastne len zadarmo pre dobre srdce majitela..:-)

ani tam sa to neda dat vsak..?
JankaO
19.04.07,17:07
Môžem dať spoločnosti s r.o. do nákladov "bezpečnostný systém" za 8000,- Sk, sídlo má s.r.o. na trvalom bydlisku konateľa a spoločníka s.r.o., nájomnú zmluvu s.r.o. nemá uzatvorenú..

mimotemy Nejako si neviem vysvetliť, že spoločnosť má sídlo v priestoroch, ktoré nie sú jej majetkom a nemá na nich ani nájomnú zmluvu? Živnostenský úrad Vám aj napriek tomu vydal povolenie? Pretože živnostenský zákon hovorí niečo iné.
Zoltán Kovács
19.04.07,17:17
mimotemy Nejako si neviem vysvetliť, že spoločnosť má sídlo v priestoroch, ktoré nie sú jej majetkom a nemá na nich ani nájomnú zmluvu? Živnostenský úrad Vám aj napriek tomu vydal povolenie? Pretože živnostenský zákon hovorí niečo iné.

Asi na adresu sídla majú LV.
JankaO
19.04.07,17:21
Asi na adresu sídla majú LV.


Tak ak majú na sídlo LV, sú to priestory s.r.o., na ktoré nepotrebujú nájomnú zmluvu a bezpečnostný systém je podľa mňa daňovo uznateľný náklad.
Zoltán Kovács
19.04.07,17:23
Tak ak majú na sídlo LV, sú to priestory s.r.o., na ktoré nepotrebujú nájomnú zmluvu a bezpečnostný systém je podľa mňa daňovo uznateľný náklad.

Ten LV som myslel tak, že asi tm majú trvalú adresu v byte a tam je registrovaná sro na základe vlastníctva priestorov spoločníkmi. Ten bezp.systém by som nedal do nákladov, keď na tej adrese aj skutočne bývajú.
margaretka100
19.04.07,17:25
Tak ak majú na sídlo LV, sú to priestory s.r.o., na ktoré nepotrebujú nájomnú zmluvu a bezpečnostný systém je podľa mňa daňovo uznateľný náklad.

sídlo s.r.o. je trvalým bydliskom jedného z konateľov a spoločníkov
na živn.úrad dávali LV..
nájomnú zmluvu nemá s.r.o. s konateľom
niektoré s.r.o. si robia aj nájomné zmluvy s konateľom, aby to mali všetko v poriadku..

tak teraz neviem, bezpečnostný systém je v tomto prípade daň.uznat.náklad alebo nie:confused:
Zoltán Kovács
19.04.07,17:26
sídlo s.r.o. je trvalým bydliskom jedného z konateľov a spoločníkov
na živn.úrad dávali LV..
nájomnú zmluvu nemá s.r.o. s konateľom
niektoré s.r.o. si robia aj nájomné zmluvy s konateľom, aby to mali všetko v poriadku..

tak teraz neviem, bezpečnostný systém je v tomto prípade daň.uznat.náklad alebo nie:confused:

Podľa mňa nie.

P.S. Tých 8 tisíc nestojí za to aby neskoršie pri kontrole to neuznali a dorúbili daň z príjmov, dph a ešte aj sankcie.
Monikov
19.04.07,17:27
aj mne sa to zda dost mimo:-(

a ked maju kancelariu este jednu kancelariu v budove v meste-ale ani tam nemaju naj.zmluvu ani zriadenu prevadzku..su tam vlastne len zadarmo pre dobre srdce majitela..:-)

ani tam sa to neda dat vsak..?

No tak to by som naozaj neradila mať kanc.priestory bez nájomnej zmluvy.
A čo keď si majiteľ priestorov zmyslí, že ich do priestorov nepustí.Na základe čoho preukážu, že sú oprávnení využívať kanc.priestory:eek:
margaretka100
19.04.07,17:31
ešte maju taky maly sklad, tam platia 1000 sk mesačne, na to nahodou maju najomnu zmluvu..
že by som to dala tam? myslim že tam by to mohlo byť ok..
Zoltán Kovács
19.04.07,17:33
ešte maju taky maly sklad, tam platia 1000 sk mesačne, na to nahodou maju najomnu zmluvu..
že by som to dala tam? myslim že tam by to mohlo byť ok..

A čo keď kontrola povie, a teraz nám ukážte ten bezp.systém?? Ako preukážú, že je tam? DÚ má právo na miestne zisťovanie.
misurka
09.01.08,06:16
Prosím Vás, je do akej odpisovej skupiny mám zaradiť alarm?
misurka
15.02.08,13:11
Neviete mi niekto poradiť?

Prosím Vás, je do akej odpisovej skupiny mám zaradiť alarm?