RoxDex
20.04.07,08:12
Ahojte poraďáci!
Viem, že o odvodoch sa na porade už popísalo mnoho a aj som už toho dosť prečítal, ale keďže niektoré príspevky boli navzájom rozporuplné, chcel by som si túto problematiku celkom ozrejmiť.
Zvažujem totižto začatie podn. činnosti (popri zamestnaní). Už som sa v podstate rozhodol pre JU (kôli menšej náročnosti), len by ma ešte zaujímalo, či je možné legálnou cestou vyhnúť sa po začatí činnosti plateniu odvodov do ZP, aspoň v priebehu prvého roka. S odvodmi do SP som to pochopil tak, že tie sa vyrátajú až z prvého DP a platia sa teda až od začiatku ďalšieho zdaňovacieho obdobia. Je to naozaj tak? S odvodmi do ZP som to pochopil tak, že v súvislosti s nulovými príjmami z podnikania z predch. obdobia stačí do tlačiva pre ZP uviesť výšku mesačnej platby 0 Sk. Dá sa to?
Ďakujem vopred za radu.
Monika Kováčová
20.04.07,06:36
Popri zamestnaní si SZČO môže určiť preddavky na zdravotné poistenie vo výške 0,- Sk (oficiálne ak je preddavok menej ako 100,- Sk mesačne, neplatí sa). Pochopil si to veľmi správne. Vidieť, že čítaš...
rika7
20.04.07,07:09
Ak si nebudeš uplatňovať žiadne preddavky mohol by ti pri zúčtovaní zdrav.poist. k 30.6.2008 z príjmov za r. 2007 vzniknúť nedoplatok.
RoxDex
20.04.07,07:20
Ak si nebudeš uplatňovať žiadne preddavky mohol by ti pri zúčtovaní zdrav.poist. k 30.6.2008 z príjmov za r. 2007 vzniknúť nedoplatok.

... áno, v prípade, že vykážem zisk, no nie?