Mica
20.04.07,09:59
Dobry den prajem,

potrebovala by som surne poradit ohladom doslej faktury z Ceskej republiky. Ceska republika nam vystavila fakturu za dodanie triciek s logom firmy na reklamne ucely aj s DPH. Otazka stoji, ci mame narok si odpocitat DPH, alebo celu fakturovanu ciastku vratane DPH dat do nakladov.

Dakujem vopred za kazdu radu
Tweety
20.04.07,08:06
Dobry den prajem,

potrebovala by som surne poradit ohladom doslej faktury z Ceskej republiky. Ceska republika nam vystavila fakturu za dodanie triciek s logom firmy na reklamne ucely aj s DPH. Otazka stoji, ci mame narok si odpocitat DPH, alebo celu fakturovanu ciastku vratane DPH dat do nakladov.

Dakujem vopred za kazdu radu
Áno, je nárok na odpočet. Sú to reklamné predmety do 500.- ALe fa je nesprávne vystavená, pretože, ak ste obaja registrovaní pre daň vo svojej krajine, mala byť bez dane. U nás ide o samozdanenie.
Mica
20.04.07,08:09
Dakujem pekne za rychlu odpoved,

len jedna otazocka este na zaver, takze celu fakturovanu ciastku samozdanim?
Zoltán Kovács
20.04.07,08:12
Dobry den prajem,

potrebovala by som surne poradit ohladom doslej faktury z Ceskej republiky. Ceska republika nam vystavila fakturu za dodanie triciek s logom firmy na reklamne ucely aj s DPH. Otazka stoji, ci mame narok si odpocitat DPH, alebo celu fakturovanu ciastku vratane DPH dat do nakladov.

Dakujem vopred za kazdu radu
Ak ste a vy platiteľmi dph tak ste mali dostať faktúru bez DPH, a potom je to samozdanenie.


Áno, je nárok na odpočet. Sú to reklamné predmety do 500.- ALe fa je nesprávne vystavená, pretože, ak ste obaja registrovaní pre daň vo svojej krajine, mala byť bez dane. U nás ide o samozdanenie.

Súhlas
Zoltán Kovács
20.04.07,08:13
Dakujem pekne za rychlu odpoved,

len jedna otazocka este na zaver, takze celu fakturovanu ciastku samozdanim?

Nie musíš vyreklamovať faktúru, oni mali vystaviť bez dph.
Mica
20.04.07,08:26
Dakujem vsetkym za ochotu a zelam krasny den.