emmma
20.04.07,10:40
Dobrý deň,

SZČO platiteľ DPH kúpil nákladné motorové vozidlo a uplatnil si DPH.
Aký doklad o preukázaní vlastníctva musí SZČO mať z hľadiska DPH? Ide o to že nie je zapísaný v technickom a kontrola mu to neuznala - nepreukázal vlastníctvo. Musí byť uvedený v technickom?

Ďakujem.
Zoltán Kovács
20.04.07,10:52
Dobrý deň,

SZČO platiteľ DPH kúpil nákladné motorové vozidlo a uplatnil si DPH.
Aký doklad o preukázaní vlastníctva musí SZČO mať z hľadiska DPH? Ide o to že nie je zapísaný v technickom a kontrola mu to neuznala - nepreukázal vlastníctvo. Musí byť uvedený v technickom?

Ďakujem.

Vlastníctvo preukazuješ zápisom do TP. Ak ho kupoval mal by mať aj nejakú kúpnu zmluvu, kde je uvedené od kedy je vlastníkom
emmma
20.04.07,11:08
Dokladom o kúpe ja faktúra. V zákone o DPH je vlastníctvo podmienené zápisom do TP?
betka
20.04.07,12:18
Viete koľko FA by mohol mať človek vystavených a ani jedno auto by nemusel mať vo vlastnítve?
Na nehnuteľnosť - mám nejaký LV, na auto mám TP, na iný HM mám nejaké kúpne zmluvy, ...... Ide o HM dlhodobý, .. musím nejako preukázať vlastníctvo ...
misomiso
20.04.07,12:40
Mne osobne pripada TP ako jediny sposob, ako hodnoverne preukazat vlastnictvo. Predsa ja mozem auto kupit (zmluva, pripadne faktura) ale o mesiac ho mozem predat. To by som mohol aj teoreticky zatajit. Ale s autom ide prec aj TP, takze tento doklad dokazuje vlastnicvo ovela hodnovernejsie ako nejaka zmluva alebo faktura.
koňo
20.04.07,12:51
pre emmma
Odporúčam rýchlo podať odvolanie s tým, že preukázanie vlastníctva nie je podmienkou pre uplatnenie odpočítanie dane podľa § 51 a 49 zákona o DPH.
Došlo k porušeniu iných predpisov, pretože zmena držiteľa nebola registrovaná
v techn, preukaze, ale to nemá mať vplyv na právo na odpočítanie DPH.
Pepa
20.04.07,12:52
Pri kúpe, resp. predaji auta je predsa povinnosťou oznámiť zmenu /myslím že je to 7 dní/ a zmena sa vyznačí v TP - čiže zmena držiteľa resp. vlastníka.
Tweety
20.04.07,12:52
Pri kúpe, resp. predaji auta je predsa povinnosťou oznámiť zmenu /myslím že je to 7 dní/ a zmena sa vyznačí v TP - čiže zmena držiteľa resp. vlastníka.
Pre DÚ je to 15 dní.:)
Pepa
20.04.07,12:55
Je to 15 dní.:)
Môže byť - 15 dní DU, 7 dní DI /čítam to z technického/ - ale to je v podstate jedno.