darvas
20.04.07,10:17
Prosím o radu - ak ma zamestnanec pracovnu zmluvu na dobu neurcitu a zaroven s nim zamestnavatel uzatvori dalsiu PZ na inu cinnost na 1 mesiac. V odmene je vysoka ciastka - pocula som, ze odvody do SP su v tom pripade nizsie. Vie o tom niekto nieco - prosim!!!
endrju
20.04.07,08:46
Prosím o radu - ak ma zamestnanec pracovnu zmluvu na dobu neurcitu a zaroven s nim zamestnavatel uzatvori dalsiu PZ na inu cinnost na 1 mesiac. V odmene je vysoka ciastka - pocula som, ze odvody do SP su v tom pripade nizsie. Vie o tom niekto nieco - prosim!!!

1.
§138 ods. 16 zákona o sociálnom poistení.

2.
Eitketa Porady (http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886) bod 6:

"6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil."

3.

Čudujem sa zamestnancovi, ktorému nevadí, že mu takto zamestnávateľ negatívne ovplyňuje budúce dávky zo sociálneho poistenia. Tá odmena musí byť asi poriadne vysoká :rolleyes:
darvas
26.04.07,04:48
Dakujem za pomoc - prave preto sa pytam, aby som nerobila chyby - apropo - hladala som podobny pripad, ale nenasla som - nechodim tu casto. Este raz dakujem!
darvas
03.05.07,08:04
Chcem sa opytat na suvislosti s PZ a Dohodou. Ak je zamestnanec na riadny prac pomer a zaroven ma dve dohody o vykonani prace - moze mat v jednej z nich aj odmenu v dost vysokej ciastke - takto som mala poradene - tu sa uistujem. Dakujem.
katkaj
03.05.07,08:06
Chcem sa opytat na suvislosti s PZ a Dohodou. Ak je zamestnanec na riadny prac pomer a zaroven ma dve dohody o vykonani prace - moze mat v jednej z nich aj odmenu v dost vysokej ciastke - takto som mala poradene - tu sa uistujem. Dakujem.

Výška odmeny na dohodu nie je nikde ohraničená, môže byť v akejkoľvek výške pokiaľ s tým obe strany súhlasia ;)
Zoltán Kovács
03.05.07,08:20
Chcem sa opytat na suvislosti s PZ a Dohodou. Ak je zamestnanec na riadny prac pomer a zaroven ma dve dohody o vykonani prace - moze mat v jednej z nich aj odmenu v dost vysokej ciastke - takto som mala poradene - tu sa uistujem. Dakujem.

Odmenu môže mať aj vyššiu ako má mzdu z PP. Len v tej dohode musí byť iná pracovná náplň ako má v PZ uvedené, ak PZ a DoVP je u toho istého zamestnávateľa.