Zuzka2510
20.04.07,13:33
Prajem všetkým príjemný deň. Môže mi prosím niekto poradiť ak si FO podnikateľ zakúpi stravné lístky môže dať do nákladnov plnú výšku stravného? Ďakujem pekne
KvetkaK
20.04.07,11:35
Ak sú v hodnote 89,- Sk, tak áno. Ak sú náhodou vyššie tak len do výšky 89,- Sk. :)
Tweety
20.04.07,11:35
Prajem všetkým príjemný deň. Môže mi prosím niekto poradiť ak si FO podnikateľ zakúpi stravné lístky môže dať do nákladnov plnú výšku stravného? Ďakujem pekne
O stravnom pre podnikateľov je tu príspevkov viac než dosť, stačilo iba trošku pohľadať.:cool:
VOZD je suma 89.-/deň.
Johanka
20.04.07,11:38
Prajem všetkým príjemný deň. Môže mi prosím niekto poradiť ak si FO podnikateľ zakúpi stravné lístky môže dať do nákladnov plnú výšku stravného? Ďakujem pekne

Zákon o dani z príjmov § 19 ods.2 daňovým výdavkom je aj:

p) stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu,87) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e).


Odkaz 87 je na Zákon o cestovných náhradách
Odkaz 89 je na Zákonník práce ;)