sula
21.04.07,08:29
V rodinom dome máme žumpu. Kanalizáciu však chceme napojiť na verejnú kanalizáciu(cca v hĺbke 2m). Nemusíme rozkopávať cestu pretože ku každému domu je na jeho hranicu potenciálne privedená prípojka. Jedná sa o cca 30m, vrátane šachty a hodín. Chceme to zadať súkromejh firme. Akú suma v ích návrhu nebude premrštená ? Poraďte
lubica_02
21.04.07,07:09
V rodinom dome máme žumpu. Kanalizáciu však chceme napojiť na verejnú kanalizáciu(cca v hĺbke 2m). Nemusíme rozkopávať cestu pretože ku každému domu je na jeho hranicu potenciálne privedená prípojka. Jedná sa o cca 30m, vrátane šachty a hodín. Chceme to zadať súkromejh firme. Akú suma v ích návrhu nebude premrštená ? Poraďte
Myslím,že takto zadaná otázka je tažká na stanovenie ceny . Treba si dať vypracovať ponuky od viac f. a rozhodnuť sa .
betka
21.04.07,11:15
Pri kanalizácii je výhodné, ak Vám budú účtovať hodinovú sadzbu (avšak sa nesmú opierať o lopatu a posedávať), je dobré si dať robiť kanalizáciu firme, pretože tu máte i záruky, Nie je výhodná fakturácia podľa cenníkov tomto prípade, pretože cena za 1bm sa šplhá dosť vysoko a rúry sa vo vačšine prípadov kladu pomerne ľahko a dobre. TAkže hodinová tarifa, nie cenník, vtedy by to malo byť o polovicu lacnejšie... Pokial si za hod. nevypýtaaju 500 Sk, a nebudú to robiť 5 namiesto 2.
220870
21.04.07,17:49
Navrhujem aby to urobila Betka V.I.P.člen ,za 50 SKK/ hod, najlepšie za jeden deň.
lubica_02
21.04.07,18:47
Pri kanalizácii je výhodné, ak Vám budú účtovať hodinovú sadzbu (avšak sa nesmú opierať o lopatu a posedávať), je dobré si dať robiť kanalizáciu firme, pretože tu máte i záruky, Nie je výhodná fakturácia podľa cenníkov tomto prípade, pretože cena za 1bm sa šplhá dosť vysoko a rúry sa vo vačšine prípadov kladu pomerne ľahko a dobre. TAkže hodinová tarifa, nie cenník, vtedy by to malo byť o polovicu lacnejšie... Pokial si za hod. nevypýtaaju 500 Sk, a nebudú to robiť 5 namiesto 2.
Myslím si,že hodinová sadzba nie je až taká výhodná, ja som sa vždy aj pri poruche na existujúcej kanalizácii dohodla radšej na dĺžke a ak som vedela / podľa kontrolnej šachty / aj hĺbke výkopu a osadenie metrov potrubia nám už bolo známe. Pri kladení kanalizačného potrubia by sa nemalo zabudnúť na podložie - lôžke, v ktorom budú rúry uložené -malo by byť z betónu - toto len na okraj, každá dobrá f. to vie. Veľa úspechov s touto prácou.
sula
21.04.07,19:20
Ďakujem všetkým. Ale dá sa povedať orientačná suma? 40tis,60tisíc....100tisíc? Tá firma tvrdí že to za deň urobia.
lubica_02
21.04.07,20:05
V rodinom dome máme žumpu. Kanalizáciu však chceme napojiť na verejnú kanalizáciu(cca v hĺbke 2m). Nemusíme rozkopávať cestu pretože ku každému domu je na jeho hranicu potenciálne privedená prípojka. Jedná sa o cca 30m, vrátane šachty a hodín. Chceme to zadať súkromejh firme. Akú suma v ích návrhu nebude premrštená ? Poraďte
Idete robiť prípojku na vodu alebo kanalizáciu alebo obidve súčasne ? V jednej ryhe to ale nie je bohviečo.
lubica_02
21.04.07,20:10
Ďakujem všetkým. Ale dá sa povedať orientačná suma? 40tis,60tisíc....100tisíc? Tá firma tvrdí že to za deň urobia.
Ak idete robiť aj kontrolnú čachtu,tam treba skruže alebo potrubie/alebo vymurovať - myslím si,že toto asi nie /,hornú časť treba spevniť a osadiť poklop, podložie - iné by som nechcela, len z betónu,aby časom kanalizácia neklesla natoľko,aby sa uvoľnila, prípadne zlomila,do uschbutého betónu treba uložiť potrubie . Keď si prestavíš tieto práce a ešte k tomu výkop,tak je z toho jasné,že za jeden deň to neurobia. Nedaj sa nachytať na pekné reči. Ja som kopala do hĺbky 3,50 m dĺžku asi 15 m, trvalo to 4 dni.
betka
22.04.07,09:45
Navrhujem aby to urobila Betka V.I.P.člen ,za 50 SKK/ hod, najlepšie za jeden deň.

Pekná ironia... Škoda, že sa mi dosť často dostávaju tieto FA do ruky, a pri robení kanalizácie poznám ako sa FA cez Cenníky, chudáci obyčajní ľudia, tam im to rapká dobre, .....

Ceny kanal. a novod. nech su porovnateľné. Akurát so vytiahla nejaké staršie Cenníkové ceny, napr- rura nov. 160 cena za položenie 1bm vrátane materiálu je 431, Sk. Koľko stojí taká rúra? Zanedbateľné. Keď položí firma 5 bmx431 Sk (čo je rúra vcelku). Ako dlho jej to bude trvať, chvílu, nie je lepšie Fa na hodinu? Oplatí sa mi to mnohonásobne, v príp. kanalizácie. U nás je FA na hod. 180, Sk bez DPH.....
Cenííkova cena, keď vsádzam nejaké odbočky napr. 100 cena cenníka je 1340, Sk, koľko stojí odbočka v obchode, to je uplne smiešna cena, a za aký čas ju namontuje montážnik:D..
Keby sa montovali rúry napr. len 5O, ceníková cena je 228 a stojí v obchode?....
Nič proti 220870, nie som až taký ......, ako som to pochopila s príspevku, aj účtovník vidí do cien, a hlavne, keď ľudia chodia, že to nechcú mať počítané cenníkmi, ale cena materiálu plus montáž, a pri prerobení to vychádza..., ušetria a dosť. Prečítala som si zo pár Vašich príspevkov ....vidím, že ste s Bratislavy, ale u Vás sa točia iné ceny za hod. ako u nás, tak nehádžte nejakých tých...., nevyjadrujem sa. A ešte okolo nehnuteľností a stav. materiálov, stavby nehnuteľností sa točím dosť..., cien ....
bulnova
22.04.07,10:21
Dnes už hádam kanál cca 30 metrov nikto nekope ručne(krompáč,lopata...).
My sme všetky výkopové práce robili UNC (na hodinu zobral 500,- Sk) a vykopané cca 30 m bolo asi za 4-5 hod.
betka
22.04.07,10:48
Nešlo mi o výkopové práce, samozrejme, že mi to urobí UNCza hod. tarifu, ale mi išlo o samotné položenie kanalizácie a metráž rúr, ceny sú bez výkopových prác, čo som uviedla...a to mi urobí hlavne vysokú cenu, plus výkop,.....
Toľká ironia, A nech mu to urobím za 50 Sk....
Poradila by som 220870, nech urobí rozpočet, ....:D :D :D , asi by to bolo :rolleyes: :rolleyes:
A nie iba rýpať a neporadiť, rýpať vie každý, a jemu to ide skutočne dobre ...
sula
22.04.07,12:03
Som zo Žiliny a to hádzanie sumami znamená že som panelákový človek a vôbec nemám skúsenosti s takýmito prácami a súkromnými firmami v tejto oblasti. Toto vybavujeme v podstate pre syna. Tá súkromná firma na ktorú sme sa obrátili, sa zvíja ako had a nechce nám povedať približnú cenu. Takže, ak vyzerám hlúpo, tak sa všetkým ospravedlňujem
lubica_02
22.04.07,13:51
Dnes už hádam kanál cca 30 metrov nikto nekope ručne(krompáč,lopata...).
My sme všetky výkopové práce robili UNC (na hodinu zobral 500,- Sk) a vykopané cca 30 m bolo asi za 4-5 hod.
ak sa jedná o novú kanalizáciu a nenachádzajú sa v priestore žiadne inž. siete je to jednoduché,ale aj tak nemôže byť kanalizácia v takomto rozsahu byť urobená za 1 deň. Možno sa mýlim....ale
betka
22.04.07,16:26
Som zo Žiliny a to hádzanie sumami znamená že som panelákový človek a vôbec nemám skúsenosti s takýmito prácami a súkromnými firmami v tejto oblasti. Toto vybavujeme v podstate pre syna. Tá súkromná firma na ktorú sme sa obrátili, sa zvíja ako had a nechce nám povedať približnú cenu. Takže, ak vyzerám hlúpo, tak sa všetkým ospravedlňujem

Predbežný rozpočet nech Vám spravia, treba si urobiť s nimi zmluvy, môžu sa vyskytnúť nejaké nepredvídané okolnosti, ale na to sú práce naviac.. ak máte konkrétnu firmu...
Nech Vám urobia ponuku, za vykopové práce do hlbky, kt. potrebujte, montáž kanalizácie, šachtu, .... nech Vám to hlavne nedajú jednou sumou, nech rozpíšu, čo koťko stojí, ak je firma kvalitná, toto všetko Vám v ponuke dá, ak sa vyhovára, dajte si pozor nech Vá sneopláchnu...
Zistite si ceny v obchodoch, kt. by ste dali za jednotlivé tovary...
Dajte si vyhotoviť ponuky ešte ďalšímfirmám, a budete mať aspon čo porovnávať... Neponáhľajte sa, radšej si všetko preverte, a dôležité sú záruky, kt. Vám dajú...
lubica_02
22.04.07,18:04
Som zo Žiliny a to hádzanie sumami znamená že som panelákový človek a vôbec nemám skúsenosti s takýmito prácami a súkromnými firmami v tejto oblasti. Toto vybavujeme v podstate pre syna. Tá súkromná firma na ktorú sme sa obrátili, sa zvíja ako had a nechce nám povedať približnú cenu. Takže, ak vyzerám hlúpo, tak sa všetkým ospravedlňujem
Hlúpa určite nie si,inak by si nebola na porade,o tom to tu predsa je,aby sme si poradili,rozdelili sa so skúsenosťami........,ale aj zabavili.
V opačnom prípade by si prácu zadala prvej f., ktorá príde.
Prajem dobrý výber a dobre vykonanú prácu.
bulnova
22.04.07,19:04
V súčasnosti sa Vám bude vnucovať aj veľa fuškárov, ktorí všetko vedia urobiť
najlepšie. Preto treba sa vždy pýtať čo a kde najbližšie robili a preveriť si ich profesionálnu schopnosť. S nikým, kto aspoň akú-takú kalkuláciu nedá na papier,sa do spolupráce nepúšťajte. Veští to len problémy. Držím palce!
Elena Navrátilová
22.04.07,19:11
Presne tak. Treba byť opatrní a pekne všetko zmluvne podchytiť vátane záruky na prácu, na materiál.
Danila
23.04.07,03:52
Osobne by som volila zadať práce príslušnej vodárenskej spoločnosti. Na základe informácií o pribličnej cene ktorú Ti poskytnú / práca mechanizmom pri výkopových prácach, mzda robotníka, materiál,réžia, zisk/, podáš žiadosť o zriadenie kanalizačnej prípojky a vieš, že Ti ju zhotovia najkompetentnejší.
betka
23.04.07,05:18
Ako vraví Danila, naozaj nie fuškárov, budete mať ešte viac roboty. Budú Vám neustále vyvolávať, prineste nám rúry, neskôr prineste nám odbocky, potom zase, chýbajú nám tesnenia, pokiaľ nemajú svoje vlastné náradie, dodavateľa na porebný materiál na prípojku, nalietate sa ako šarkan, a nakoniec Vás to vyjde rovnako, a záruky žiadne. Ak nebude kanalizácia dobre osadená, môže Vám prepúšťať, a určite si to po sebe opraviť neprídu..
Elena Navrátilová
23.04.07,05:32
A práca na dva dni sa bude robiť mesiac. Veľké šťastie ak sa dorobí.
helusa107
27.05.08,15:53
čo je to UNC, aj ja potrebujem vykopať kanál s mi nibagrom pri Hlohovci, ale neviem kde to objednať,
helusa107
27.05.08,15:54
Čo je to UNC, aj ja potrebujem vykopať kanál s minibagrom pri Hlohovci, ale neviem kde to objednať?
Karas Milan
28.05.08,06:38
1, ..Pri kladení kanalizačného potrubia by sa nemalo zabudnúť na :
2, ..každá dobrá f. to vie ..


Ahoj Ľubka.

Doplním ťa :
1, nič , čo má vplyv na kvalitu
2, čo si aj ukázala riešenie

Ahoj
Ka Mil
dad111
28.05.08,13:07
čo je to UNC, aj ja potrebujem vykopať kanál s mi nibagrom pri Hlohovci, ale neviem kde to objednať,
Univerzalny Nakladac Celny. Je to len jeden z mnohych typov zemnych strojov, mimochodom, nie prilis idealny na kopanie kanala, ved aj v nazve ma napisane ze je to nakladac, ale vybaveny pridavnym zariadenim sa to s nim da. Pri Hlohovci je sypka zem, to vykopes aj cez obednajsiu prestavku miesto cvicenia. Ale ak sa Ti do toho nechce, najmi si partiu aj romskych kopacov. Ak dokazes trocha manazovat ich pracu, budes spokojna. Zemne stroje ponukaju v mnohych inzeratoch. Tak si vyber.