sagitta
21.04.07,15:03
Dobrý deň,
pracujem v školstve (viac ako 20 zamestnancov) a chcela by som sa spýtať na jednu vec. Každý začínajúci učiteľ má 1. rok uzatvorenú zmluvu na dobu určitú, po roku sa predlžuje na dobu neurčitú. Mne sa však stalo to, že po roku mi opäť predĺžili zmluvu na dobu určitú s tým, že moja "uvádzajúca učiteľka" (ktorá ma uvádzala do praxe) odchádza na materskú dovolenku. (pričom pôvodne som nastúpila namiesto inej učiteľky). Teraz mi opäť idú dať zmluvu na dobu určitú. Viem, ze max. doba uzatvárania zmlúv na dobu určitú je 3 roky. Avšak prišlo mi čudné nastúpiť na miesto toho, kto ma zaúčal. Postupoval zamestnávateľ správne? Môže mi opäť predĺžiť zmluvu na dobu určitú? Počula som už aj o novom Zákonníku práce. Zmení sa ním niečo?
Za odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem..
Tweety
21.04.07,13:06
Dobrý deň,
pracujem v školstve (viac ako 20 zamestnancov) a chcela by som sa spýtať na jednu vec. Každý začínajúci učiteľ má 1. rok uzatvorenú zmluvu na dobu určitú, po roku sa predlžuje na dobu neurčitú. Mne sa však stalo to, že po roku mi opäť predĺžili zmluvu na dobu určitú s tým, že moja "uvádzajúca učiteľka" (ktorá ma uvádzala do praxe) odchádza na materskú dovolenku. (pričom pôvodne som nastúpila namiesto inej učiteľky). Teraz mi opäť idú dať zmluvu na dobu určitú. Viem, ze max. doba uzatvárania zmlúv na dobu určitú je 3 roky. Avšak prišlo mi čudné nastúpiť na miesto toho, kto ma zaúčal. Postupoval zamestnávateľ správne? Môže mi opäť predĺžiť zmluvu na dobu určitú? Počula som už aj o novom Zákonníku práce. Zmení sa ním niečo?
Za odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem..
Môže predlžiť dobu určitú, tak ako píšeš. K novému ZP: ten ešte nie je schválený.
74eva
03.05.07,09:23
Dobrý deň,

rada by som vedela, či sa už nemôže uzatvárať zmluva na dobu určitú.Zamestnancom sme vždy dávali zmluvu na 1rok a potom sme predlžovali. Mám teda vystaviť zamestnancom novú zmluvu na dobu neurčitú? Ďakujem!
katkaj
03.05.07,09:26
Dobrý deň,

rada by som vedela, či sa už nemôže uzatvárať zmluva na dobu určitú.Zamestnancom sme vždy dávali zmluvu na 1rok a potom sme predlžovali. Mám teda vystaviť zamestnancom novú zmluvu na dobu neurčitú? Ďakujem!

§ 48
Pracovný pomer na určitú dobu

(1) Pracovný pomer je dohodnutý na neurčitý čas, ak nebola v pracovnej zmluve výslovne určená doba jeho trvania alebo ak v pracovnej zmluve alebo pri jej zmene neboli splnené zákonné podmienky na uzatvorenie pracovného pomeru na určitú dobu. Pracovný pomer je uzatvorený na neurčitý čas aj vtedy, ak pracovný pomer na určitú dobu nebol dohodnutý písomne.

(2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť, predĺžiť alebo opätovne dohodnúť najdlhšie na tri roky. Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.