marianlukac
21.04.07,16:43
Poradte prosim
Kam zauctovavat material ktory je pouzity na opravu prenajatej budovy. Pricom oprava je robena vo vlastnej rezii. (cize to nemoze ist na opravy a udrziavanie)
Dakujem
MartinkoK
23.04.07,11:40
Poradte prosim
Kam zauctovavat material ktory je pouzity na opravu prenajatej budovy. Pricom oprava je robena vo vlastnej rezii. (cize to nemoze ist na opravy a udrziavanie)
Dakujem
Naozaj to nemôže ísť na 511? Ja som mala tiež taký prípad máme prenajatú budovu, ktorú sme museli opraviť - urobili to naši zamestnanci a materiál na opravu som účtovala na 511AE. Takže to budem asi musieť všetko opravovať.
Zoltán Kovács
23.04.07,14:50
Poradte prosim
Kam zauctovavat material ktory je pouzity na opravu prenajatej budovy. Pricom oprava je robena vo vlastnej rezii. (cize to nemoze ist na opravy a udrziavanie)
Dakujem


Naozaj to nemôže ísť na 511? Ja som mala tiež taký prípad máme prenajatú budovu, ktorú sme museli opraviť - urobili to naši zamestnanci a materiál na opravu som účtovala na 511AE. Takže to budem asi musieť všetko opravovať.

Keď opravu ste vykonali vo vlastnej réžii potom musíte účtovať cez aktiváciu.
MartinkoK
27.04.07,06:06
Je to veľký problém keď som materiál kúpený na opravu budovy v roku 2006 účtovala na 511 a nie na 501?
Už sa to opraviť len tak nedá, je to uvedené aj vo výkaze ziskov a strát.
MartinkoK
27.04.07,07:35
Je to veľký problém keď som materiál kúpený na opravu budovy v roku 2006 účtovala na 511 a nie na 501?
Už sa to opraviť len tak nedá, je to uvedené aj vo výkaze ziskov a strát.
Nikto neporadí
Danila
27.04.07,07:45
Nikto neporadíNaozaj to nemôže ísť na 511. Pretože tú opravu vo vlastnej réžii Ti robia pracovníci, máš tam ďalšie náklady, ktoré po ukončení v celej sume aktivuješ. No ale v roku 2006 Ti v dôsledku tohoto účtovania nevznikol problém daňový, ale účtovný. Pre tento rok by som sa z toho poučila, a ujednotila si pojmy - dodávateľský, vo vlastnej réžii a pod. A najmä sa snaž pochopiť vnútropodnikové účtovníctvo, v ktorom by si pri správnom účtovaní presne vedela, koľko stála oprava budovy. Takto máš prehľad veľmi nepresný.
betka
27.04.07,09:59
Na účte 511 sa účtujú opravy a udržiavanie- EXTERNÉ NAKLADY. Tu účtujeme náklady na opravy bez ohľadu na to, z akých príčin došlo k poškodeniu majetku a bez ohľadu na to, či UJ obdrží nahradu za poškodený majetok alebo nie.

Opravy HM, kt. UJ vykonáva vo vl. réžii (vo vlastnej činnosti) sa na účte 511 NEUČTUJE. Učtuje sa na príslušné nákladové účty podľa charakteru nákladov.

Od 1.1 2007 podľa par. 19/8 postupov si môže vytvoriť UJ na záručné opravy rezervu (apravy vo vl. réžii - spotreba materiálu, miezd, ostatného režijneho materiálu: 548/323,459). Ak pojde o rezervu, kt. sa týka viacerých nákladových druhov účtujeme na 548