jana991
28.01.05,14:30
naša organizácia poskytuje stravné lístky ( poukážky v hodnote 80,- Sk) lektorom. Na aký účet by ste to zúčtovali do nákladov. ..../213. Uvažovala som aj nad 518, ale akosi sa mi to nepozdáva. Oni nám vposkytujú službu, tak ako vrámci služby. Neviem. Poraďte.
vladan
28.01.05,14:03
jani, trošku mám v tom chaos, tak sa radšej opýtam:
Vy ste si objednali "lektorské služby" u lektorov, a týmto lektorom vy poskytujete stravné lístky? A dôvod poskytovania? (tipujem, že dobrovoľne)
jana991
28.01.05,14:26
my sme vzdelávacia organizácia. Niektorí lektori u nás pracujú na DOVP a poskytujeme im popri tom stravu vo forme 80,- Sk stravného lístku (poukážky). Je to vlastne dobrovoľne. A máme aj taký prípad, keď si objednáme lektora na základe objednávky nám vyhotový faktúru a tiež mu naviac, mimo vyfakturovanej sumy poskytneme stravný lístok.
vladan
28.01.05,14:36
môj názor na toto je:
1. tým lektorom na DoVP by ste mali poskytnúť stravné lístky iba v prípade, ak odpracujú v zmene viac ako 4 hodiny alebo podľa Zákonníka práce § 152 ods. 5b) ak tak máte dohodnuté so zástupcami zamestnancov (ak nie je splnená podmienka odpracovania viac ako 4 hodín) ... vtedy by si účtovala ako pri zamestnancoch (335 a následne 538)
2. stravný lístok mimo faktúru nie je nákladom
jana991
31.01.05,09:48
Vladi, v DOVP je uvedené, že poskytneme pracovníkovi stravné v hodnote 80,- Sk v podobe stravného lístku. Všetci pracujú 8 hodín. Ja by som to zúčtovala 528/213, Ide o to, že im preplácame celú čiasku. Nestŕhame im 45%, preto by som to asi nedávala cez 335.
A pokiaľ ide o tých, čo nám faktúruju, tak vždy im vystavujeme objednávku, kde je uvedené, že lektor dostane obed ako 80,- Sk stravný lístok. Myslíš, že by som to mohla zúčtovať tak ako DOVP?
jana991
14.02.05,13:11
stále riešim tento problém a neviem čo s tým. Bolo by podľa Vás v poriadku, keby som 55% hodnoty str. lístku tj. 44,-Sk by som zúčtovala na 527/213 a 44% tj. 36,-Sk by som zúčtovala cez 528/213, z dôvodu, že my poskytujeme lektorom na DOVP celú hodnotu 80,-SK stravného lístku. To by bola vlastne hodnota stravného hradená nad zákonnom určený limit.
Ale ako zúčtovať lektora, ktorému sme poskytli stravný lístok bez DOVP. Môže to byť celá suma na 528/213. Naozaj neviem.
Tento systém sme začali používať pred 4 mesiacmi, ale mám taký pocit, že nie je to veľké plus.