aadik
21.04.07,19:51
Chcel by som sa spýtať, kto z Vás by mi vedel poradiť,akým spôsobom sa dajú, čo najjednoduchšie odstrániť tapety zo stien.
lubica_02
21.04.07,18:54
Ja som kedysi dávala tapety dolu namočením v mydlovej alebo saponátovej vode.Ide to ťažko,ale neviem ako by to išlo lepšie. Veľa úspechov a trpezlivosti.
aadik
21.04.07,19:00
Díky za pomoc, dúfam, že ma pri tom netrafí šľak. :)
retriever007
20.05.07,02:52
Princíp by mal byť najprv rozpustiť lepidlo na tapety - predpokladám Lovosa. Ak do toho dal niekto Duvilax, tak je to aj na brúsku. Ale namiesto špongie by som to postriekal postrekovačom - najprv - s horúcou vodou, alebo maliarskou štetkou
Marína
20.05.07,06:21
Vlastná skúsenosť, najlepšie ich odstrániš naparovacím strojom na odstraňovanie tapiet. Požičať si môžeš z Požičovne náradia. Pri výkonnejších a väčších strojoch sa platí vyššia záloha, ale oplatí sa požičať výkonnejší s väčšou (hm, ako to nazvať?) plochou, ktorou naparuješ. My sme mali najprv požičaný malý, ale išlo to s ním síce dobre ale pomaly. Vymenili sme za najväčší (na ktorom sa dalo aj stáť, takže si dosiahla aj do výšky) s naparovacou plochou cca 40 cm x 20 cm. Jeden naparoval a druhý špachtľou odstraňoval. Paráda.
retriever007
20.05.07,17:30
Ehm, nešlo by to aj vyradenou naparovacou žehličkou???
retriever007
20.05.07,17:32
Teda v kombinácii s namočením teplou vodou predtým. Veď ak je to vlhké, malo by to stačiť len prehriať... A možno by to nezožralo až toľko elektriny.
Marína
20.05.07,18:52
S naparovacou žehličkou sa umoríš. Nemá taký výkon a má malú plochu.
borob
21.05.07,03:58
Ked som robil v nemecku tam dali majstri do izby staru pračku do nej vriacu vodu ešte pustili aj ohrev a pračku zapli bez vrchnaka za 20minut tam bola sauna v celej izbe a tapety skakali dole sami :-))). Holt DEDERoni to vedeli :-)))