Satyrius
22.04.07,00:07
Nejake to riziko sa da...skor ide o to aby to malo nejaky pravidelny vynos +-...dakujem
Bastian
22.04.07,09:58
Najlepsie je ich investovat do seba... alebo zaloz nejaku firmu. Ale ty mas na mysli asi cenne papieriky, vsak? Podla mna to ale nie je investicia. To je odlozenie penazi. Investovat bude ten kto ich poobracia!:D
Satyrius
24.04.07,09:35
Ok tak poupravim otazku. AKo ich ROZUMNE s miernym rizikom co najlepsie vyobracat?.....Nemam chut ist momentalne do firmy alebo podnikania.......
josh
24.04.07,10:54
pozicat niekomu na 5 % mesacny urok a zabezpecit automobilom :)
Satyrius
24.04.07,11:29
teraz neviem to je vtip alebo priechodna vec? 10000 na mesiac a k tomu rucenie autom.......hmm teda nie ze by som bolo pesimista ale 5% asi moc nie? --kazdopadne dakujem o takej moznosti som ani neuvazoval
martaO
24.04.07,11:41
Počuli ste o platobnej karte s refundáciou?
Vlastníkom je banka. Podstatou je točiť peniaze na účte prostredníctvom terminálov v obchodoch, podnikoch a pod. a banka za to, že využívate túto službu refunduje časť z poplatkov jej zaplatených na Váš účet, ktorý ak necháte pracovať zhruba za 10 rokov dosiahne výšku 100% pravidelne sa mesačne otáčajúcich peňazí a potom si to môžete jednorazovo vybrať alebo nechať pravidelne mesačne vyplácať na účet a použiť ich. Je to super, zatiaľ ani jedna banka na slovensku nie je schopná urobiť niečo pre klientov ani žiaden bonus. Ja som si to dala. Inak investovať prachy na niečo, no neviem, zatiať sa mi zdá, že len v obchode ak je úspešný je zhodnotenie o cca 10%.....
LubosP
25.04.07,12:06
Počuli ste o platobnej karte s refundáciou?
Vlastníkom je banka. Podstatou je točiť peniaze na účte prostredníctvom terminálov v obchodoch, podnikoch a pod. a banka za to, že využívate túto službu refunduje časť z poplatkov jej zaplatených na Váš účet, ktorý ak necháte pracovať zhruba za 10 rokov dosiahne výšku 100% pravidelne sa mesačne otáčajúcich peňazí a potom si to môžete jednorazovo vybrať alebo nechať pravidelne mesačne vyplácať na účet a použiť ich. Je to super, zatiaľ ani jedna banka na slovensku nie je schopná urobiť niečo pre klientov ani žiaden bonus. Ja som si to dala. Inak investovať prachy na niečo, no neviem, zatiať sa mi zdá, že len v obchode ak je úspešný je zhodnotenie o cca 10%.....
no veru ak mas dobry napad a v pravy cas s nim prides, vies zhodnotit dvoje prachy o niekolko desiatok percent, bez problemov
Satyrius
25.04.07,21:13
prosim vas priatelia nieco blizsie realite...mozno pre vas je tocenie kazdodenny chlebik ale pre mna je to spanielska dedina.....najde sa niekto...ale dakujem za kazdy prispevok....
misomiso
25.04.07,21:53
Počuli ste o platobnej karte s refundáciou?
Vlastníkom je banka. Podstatou je točiť peniaze na účte prostredníctvom terminálov v obchodoch, podnikoch a pod. ....

Len taka drobnost - za "tocenie" sa v tomto pripade povazuje nakupovanie, co teda vobec nie je to iste. To je ako ten stary (a nie bohvieako vtipny) vtip:
- "Drahy, dnes som usetrila 20.000,-"
- Ako??
- "Kupila som si kozuch za styridsat namiesto za sestdesiat."
misomiso
25.04.07,22:22
Ok tak poupravim otazku. AKo ich ROZUMNE s miernym rizikom co najlepsie vyobracat?.....Nemam chut ist momentalne do firmy alebo podnikania.......

Budem asi jediny, (mozno jediny na Slovensku) kto sa otvorene na internete prizna, ze bol taky SPROSTY a investoval do BMG a do Drukosu. Prisiel som o 500 litrov. A teraz pozor - Nie som za odskodnenie klientov nebankovych subjektov. Prave naopak. Ja by som mal tomu Majskemu este priplatit - taku lekciu si treba vazit - a vobec to nemyslim ironicky.

Peniaze, o ktore som prisiel som odvtedy uz niekolkonasobne zarobil potom, co som pochopil elementarne principy investovania. Jednoducho - v tej dobe som bol statny zamestnanec, mal som viacero zamestnani, tvrdo som pracoval, ale nebol som schopny prebrat zodpovednost za svoje financie na svoje plecia. Myslel som si, ze mam jedinu moznost - pozicat ich niekomu, kto dokaze "zazracne" investovat a kto mi ponuka, ze mi ich zhodnoti. Samozrejme - velmi sa mi nezdali tie vysoke uroky, ale nejako som nad tym "pre istotu" neuvazoval. Bol to taky sebaklam, z lenivosti - myslel som si, ze namam inu moznost - tak som tomu radsej veril.

V den, ked som sa dozvedel, ze peniaze neuvidim, som ostal prekvapivo kludny. Iba som si uvedomil, ze som hlupejsi ako male decko, ale v podstate som si povedal - ked som sa bez tych penazi obisiel doteraz, znamena to, ze sim ich vlastne nepotreboval - tym cela kauza BMG pre mna skoncila.

Vedel som, ze ale tymto dnom preberam zodpovednost za zhodnocovanie svojich penazi do vlastnych ruk. To riziko, ktore s tym bolo spojene nebolo o moc mensie ako v BMG. S jedinym rozdielom - v pripade, ze zalozite firmu a ono to "klapne" (optimisticky scenar) chodia peniaze na ucet naozaj Vam, a nie Majskemu a Frunimu.

Samozrejme - nie je to bez roboty. Clovek je tvor lenivy, preto by chcel sledovat zhodnocovania svojich aktiv priamo z pohovky. To vysvetluje fakt, ze ten Majsky a Fruni mali tolko "klientov". Bohuzial, z pohovky to nejde. Ak zverite svoje peniaze niekomu inemu (to je jedno, ci je to BMG, seriozna banka, investicny fond, obchodnik s diamantmi) tak mozu nastat 2 scenare_

1,) tento subjekt je neschopny, takze na konci je vystup typu: sorry, ale s tym sme neratali, nevyslo to. Mozno nabuduce.

2.) subjekt je schopny, vie zhodnotit peniaze, ale pretoze je schopny, najde sposob, ako si ponechat vsetok zisk (predsa by bol hlupy, keby sa on delil s Vami iba preto, ze ste mu pozicali peniaze.)

Kazde tri dni vola niekto a ponuka investovanie do fondov. Casto su to seriozne banky. Vzdy tvrdia: vynos je vacsi ako na uctoch. Ja sa vzdy opytam: a preco v tych fondoch nezhodnocujete peniaze klientov, ktori ich maju na uctoch? Ved ja si ich u Vas ulozim na ucet, Vy ich kludne supnite do fondu, ked je to take vynosne. No samozrejme - to nejde, pretoze banka nemoze riskovat realne (a vysoke) riziko, ze tie peniaze nezarobia ani na slanu vodu.

Jeden znamy, ktory ma strojarsku firmu, odbil takuto slecnu jednoducho. Povedal jej - tak potom vsetci prestanme robit a investujme do fondov.

Ak som povedal, blahorecim bohu, ze viedol pred par rokmi moje kroky do BMG. Inak by som sa nikdy nerozkyval a dnes by som sledoval kazde televizne noviny - ci uz teda pridaju tym ucitelom a zdravotnikom alebo nie....
Danila
26.04.07,03:48
Tak už sme dvaja, čo to otvorene priznávame. Investovala som 10 x menej a tiež len zo zvedavosti. Všetko čo si napísal je tak. Ale Tvoja výnimočnosť je ešte v niečom. Si asi jediný štátny zamestnanec na Slovensku, čo tvrdo pracoval. Takže ja smekám.
misomiso
26.04.07,04:24
Nie celkom jediny. Poznal som zopar ludi, ktori pracovali minimalne tolko co ja a dokonca mali tu smolu, ze za to mali menej zalpatene. Inak - flakat sa da aj v sukromnej firme - teda - v niektorych sukr. firmach :)
LubosP
26.04.07,07:33
ako uz tu bolo povedane - najvyssie vynosy sa daju dosiahnut len realnou vyrobou vo vlastnej firme
ak vsak podmienka je ze sa ti do toho nechce a chces mat v podstate pravidelny vynos, je tu jedna zaujimava moznost. NA zaciatku to vyzaduje trochu behaciek a papierovaciek ale potom to uz zaraba v podstate samo - je to mala vodna elektraren.
Na vhodnom toku s vhodnym spadom resp. malym vodopadom ju postav - vybav povolenia a elektrinu predavaj priamo do siete rozvodneho podniku. Vykup z alternativnych zdrojov je garantovany a je tam aj vyhodnejsia cena.
V podstate ak vsetko vybavis a vsetci naokolo suhlasia, je to viac menej bez rizika - problemy uz mozu sposobovat len technicke poruchy, alebo pocasie.
misomiso
26.04.07,07:41
Tak v tomto je veterna lepsia. Mam dobreho znameho, ktory prevadzkuje vodnu. Neviem, ci by sa vam chcelo tak kazdy druhy den chodit a cistit nahon od naplavenych konarov. Ale najvacsi problem asi bude, ze ani vodna ani veterna nie je za 200.000.
Dd25
26.04.07,09:43
Dokážem ti poradiť, ak máš záujem napíš mi na môj e-mail:Zvak@centrum.sk
martaO
26.04.07,10:10
Tým točením som myslela platenie kartou v obchodoch a iných inštitúciách. Napr. pri obrate na karte 19000 mesačne po 3 rokoch máš nárok na refundáciu 640 Sk mesačne. Ak odrátaš poplatky tak ti zostane cca 340 SK. Ak tie prachy nevyberieš, ale necháš ich v banke pracovať, jedná sa o banku a nie nebankový subjekt aj platobná karta je klasická tak po 11 rokoch ti pribudne mesačne refundácia na kartu vo výške 19000, ktoré si môžeš vybrať buď naraz alebo to necháš na účte. Samozrejme za predpokladu, že tam budeš pravidelne mesačne dávať tých 19000 a aj ich použiješ na zaplatenie účtov za telefón, PHM, jedlo v reštaurácii apod.
LubosP
26.04.07,16:26
Tak v tomto je veterna lepsia. Mam dobreho znameho, ktory prevadzkuje vodnu. Neviem, ci by sa vam chcelo tak kazdy druhy den chodit a cistit nahon od naplavenych konarov. Ale najvacsi problem asi bude, ze ani vodna ani veterna nie je za 200.000.

co sa tyka vodnej - mam tiez znameho ktory ju ma a podobne problemy mava len obcas, zalezi ako je celkova stavba postavena a riesena
co sa tyka veternej - tam je velka nevyhoda s vhodnostou oblasti a hlavne nerovnomernost fukania vetra, pri vodnej je fungovanie a dodavky prakticky stabilne a preto to maju distribucky radsej
co sa tyka ceny - tak prijatelna stredne velka veterna elektraren sa da zaobstarat v cenach uz od 400 000/500 000
vodna sa da uz od tych 200 000
informacia o cene pochadza odtialto:
http://kultan.blog.sme.sk/c/62580/Priklad-umiestnenia-malej-vodnej-elektrarne-v-obci-Omsene.html
v diskusii pod clankom
misomiso
26.04.07,17:37
máš nárok na refundáciu 640 Sk mesačne. Ak odrátaš poplatky tak ti zostane cca 340 SK. .

No nechem sa tu z nikoho a z nicoho vysmievat, ale z toho skutocne zbohatnes...:)
rickman
26.04.07,18:47
No nechem sa tu z nikoho a z nicoho vysmievat, ale z toho skutocne zbohatnes...:)

Ja by som to bral len ako dalsi nazor alebo skor ako skutocnost/fakt, o ktorom nevie kazdy ;)..
bepo
26.04.07,20:19
Tým točením som myslela platenie kartou v obchodoch a iných inštitúciách. Napr. pri obrate na karte 19000 mesačne po 3 rokoch máš nárok na refundáciu 640 Sk mesačne. Ak odrátaš poplatky tak ti zostane cca 340 SK.
Toto je dobrý blud a nie fakt,taká karta neexistuje aby refundovala 3,3 % z minutej sumy, to % je výrazne nižšie.Tie karty ktoré ponúkajú cash back majú dve nevýhody- ad1 sú to prémiové karty takže v bežných obchodoch sú zriedka akceptované a ad2 v niektorých krajinách pripočíta obchodník k sume nákupu % poplatku banke
misomiso
26.04.07,20:49
Toto je dobrý blud a nie fakt,taká karta neexistuje aby refundovala 3,3 % z minutej sumy, to % je výrazne nižšie.Tie karty ktoré ponúkajú cash back majú dve nevýhody- ad1 sú to prémiové karty takže v bežných obchodoch sú zriedka akceptované a ad2 v niektorých krajinách pripočíta obchodník k sume nákupu % poplatku banke

Ale nakoniec kazdy je spokojny. Aj obchodnik, aj banka, a aj klient, pretoze sa domnieva, ze zbohatol...:)
martaO
27.04.07,17:35
No, možno je to niekomu smiešne. Nie nejedná sa o kartu a 3,3%. A využíva niekto z Vás pri nákupoch napr. PHM nejaké bonusové karty, alebo v ŠEVTE pri nákupe tlačív a kanc. materiálu ? No mne to nie je až také smiešne. Nikto v tomto štáte ti nedá nič zadarmo. A suma cca 300 SK mesačne a doživotne mi nie je smiešna, ak mi vráti trebárs mesačné poplatky. A jedná sa o platobnú kartu banky nie nejakého vymysleného podnikateľa. Takže garancie nejaké sú... nechcela som nikoho presviedčať ani rozosmiať len Vás upozorniť, že niečo také vstupuje na tento trh a stretnete sa s tým, možno zajtra, možno o pol roka.
misomiso
27.04.07,19:30
Ja mam kartu, ktorou setrim v priemere 5 - 10%, predovsetym za oblecenie, rozny technicky tovar, kozmetiku a niekedy aj potraviny. Bohuzial na Slovensku neplati na benzin. Ale aj tak - ak si zoberieme, ze ten podiel tovaru, ktory nakupim so zlavou je povedzme iba 10.000 mesacne, tak setrim min. 500 sk mesacne - a vobec nejde o nejaku platobnu kartu vydanu bankou. To potesi. Ale je to na urovni toho, ze takisto mozem usetrit, ak pojdem kupit rozok napr. do Lidla, namiesto do Billy.

Otazka ale znela iank - kam investovat 200 litrov aby sa dal ocakavat vynos.
Lion Topoľčany
28.04.07,08:47
Ja mam kartu, ktorou setrim v priemere 5 - 10%, predovsetym za oblecenie, rozny technicky tovar, kozmetiku a niekedy aj potraviny. Bohuzial na Slovensku neplati na benzin. Ale aj tak - ak si zoberieme, ze ten podiel tovaru, ktory nakupim so zlavou je povedzme iba 10.000 mesacne, tak setrim min. 500 sk mesacne - a vobec nejde o nejaku platobnu kartu vydanu bankou. To potesi. Ale je to na urovni toho, ze takisto mozem usetrit, ak pojdem kupit rozok napr. do Lidla, namiesto do Billy.

Otazka ale znela iank - kam investovat 200 litrov aby sa dal ocakavat vynos.


A nevedeli by ste nám "poraďákom" poradiť, napísať detaily o tej platobnej
karte, mňa by potešila aj úspora 5-10% mesačne. Inak - ako investovať
200.000,-- zahrám sa na egoistu...predsa do seba /nákup kvalitbých vecí
v štýle "Mojsejka" alebo fakt dobrá kvalitná dovolenka./
Satyrius
28.04.07,14:26
dakujem za rady ala mojsejovka alebo elektraren, tym nechcem nikoho urazit, len stale akosi vaham .....resp necakam nejaky zazrak ale fakt hodotenie postrehy realne moznosti...viem ze to nie je bohvie aka suma, ale predsa nieco by to uz zarobit mohlo....tak prosim drzme sa povodnej otazky......Inak pozdravujem vas vsetkych!
rickman
28.04.07,15:50
bud rad, ze sa niekto vobec vyjadril..

pozri si podobne temy.. niektore maju vacsinou len 2. prispevok a v nom monolog typu "co si myslis kto ti poradi." resp. "ked niekto vie, tak to spravi sam"...

a dalsia vec ako tu bolo spomenute, bud rad, ze tie peniaze mas a nemusis nadavat, ze si ich vrazil do nejakej pyramidy. pripadne vymysli vlastnu. ta auto-reklama vyzera dost dobre. skus nieco podobne.

;)
LubosP
28.04.07,18:19
ak sa ti nepacia trosku zlozitejsie projekty a chces fakt bez roboty s relativne malym rizikom zarabat tak odporucam podielove fondy
zalezi ako dlho tie peniaze nepotrebujes - ak to chces na kratko odporucam korunove dlhopisove fondy
ak ich nepotrebujes dlhsie - tak 10-15 rokov vraz to do europskeho akcioveho alebo americkeho akcioveho fondu,
ak ti predsa len nevadi vacsie riziko, odporucam fond, ktory ma v portfoliu cinske alebo ruske akcie
banku ti konkretnu neodporucim - treba si porovnat dlhodobe vysledky fondov jednotlivych bank - napr. v casopise trend su podrobne tabulky
Satyrius
29.04.07,08:50
kazdopadne som to povedal ze dakujem za kazdy prispevok. Ak to vyznelo inak tak to teraz davam na pravu mieru...som rad za kazdy prispevok len vravim ze napriklad elektraren je pre mna spanielska dedina....tym nechcem povedat ze je to odveci reakcia..... len sa pytam dalej a stale to nie je pre mna uzavreta vec... ano som rad ze ich mam a ze sa mi zatial npodario ich niekde utopit....ale zas na druhej strane nechcem aby len tak lezali niekde v banke....hladam sposob ako ich vyuzit....
rickman
29.04.07,09:17
nie nevyznelo to inac. akurat si napisal, ze sa drzme povodnej temy.
ja nato, ze viac rad sa asi nedockas, prave kvoli tomu, co som aj napisal :) jasnejsie?
ale suhlas - v ponozke alebo v banke s nizkym urokom asi nebude najlepsia cesta pre teba, kedze s nimi kazdopadne chces nieco robit.
Satyrius
29.04.07,10:42
presne tak akurat...... na tomto poli som v pozicii pesiaka a nerad by som spravil nejaky blud......hladam striebornu strednu cestu :)
Ibaka
29.04.07,12:00
Satyrius, táto téma sa už na Porade prepierala často, ale nikde som nenašiel uspokojivý záver. Ako poobracať svoje peniažky, tak nato musíš prísť sám, na čo sa cítiš, kde žiješ, aké máš kontakty... atď. Ilustrujem svoju story: Zamestnanec- manažér vo veľkej firme, ktorá prechádzala každú chvílu zmenami, až ma to dožralo, urobil (aktualizoval) som si príslušné skúšky a osvedčenia, nadviazal som na staré kontakty, postupne pribudli noví klienti a dnes nestíham. Začal som podnikať z bytu, dnes uvažujem o kúpe nehnuteľosti, kde by som mal sídlo ( a upratal - zhodnotil) trochu peniaze, uvažujem o výrobe produktu -ešte neviem akého, ale tuším, že alternatívne energie majú budúcnosť, ekoturistika a pod. Mimochodom ja patrím medzi úspešných klientov BMG, aj keď išlo o malé sumy, vždy opakovane 20 až 30 tisíc- včas som vycítil, že nie je všetko s kostolným poriadkom, peniaze som vybral a viac neinvestoval- o mesiac to prasklo. Takže záver je ako začiatok, učeš si myšlienky a začni opatrne, budeš sa čudovať ale úspech sa dostaví ak budeš vytrvalý. Prepáč, možno som Ti vniesol do problematiky viac otázok ako odpovedí.
martaO
30.04.07,05:42
No, závisí od uhla pohľadu. Ak chceš neistý výnos, tak sú tu podielové listy, tu sa však jedná skôr o dlhodobejšiu investíciu, ale nakoľko ekonomika celosvetovo je v recesii, tak to by som neriskovala a náš akciový trh v podstate neexistuje. Druhá možnosť je byť niekde v dobrom podniku napr. tichým spoločníkom, ale tu si treba dávať pozor, pretože ako sa podielaš na zisku, tak aj na strate. To bola BMG a ľudia si myslia, že získali, ale ako bol súdený Majský, tak podľa môjho názoru mali zdieľať stratu aj iný podnikavci, čo tam dali peniaze. Teraz chcú odškodnenie od štátu čo podľa môjho názoru nie je seriózne. Neznalosť zákona neospravedlňuje.
Najvýnosnejšie v momentálnom obchode sa mi zdá prenájom nejakého penziónika pri mori a zarobiť v letnej sezóne nejaké peniažky. Ale to by si sa musel tomu venovať. A najvýnosnejšie sa mi javí prenájom nehnuteľností. Investuješ akurát do nejakého zariadenia a ponúkneš na prenájom. Ďalšia možnosť je skúpiť podiely a pôdu nejakého prosperujúceho Poľnohospodárskeho družstva a potom každoročne brať peniaze za prenájom pôdy a dividendy.
Satyrius
10.05.07,10:55
Satyrius, táto téma sa už na Porade prepierala často, ale nikde som nenašiel uspokojivý záver. Ako poobracať svoje peniažky, tak nato musíš prísť sám, na čo sa cítiš, kde žiješ, aké máš kontakty... atď. Ilustrujem svoju story: Zamestnanec- manažér vo veľkej firme, ktorá prechádzala každú chvílu zmenami, až ma to dožralo, urobil (aktualizoval) som si príslušné skúšky a osvedčenia, nadviazal som na staré kontakty, postupne pribudli noví klienti a dnes nestíham. Začal som podnikať z bytu, dnes uvažujem o kúpe nehnuteľosti, kde by som mal sídlo ( a upratal - zhodnotil) trochu peniaze, uvažujem o výrobe produktu -ešte neviem akého, ale tuším, že alternatívne energie majú budúcnosť, ekoturistika a pod. Mimochodom ja patrím medzi úspešných klientov BMG, aj keď išlo o malé sumy, vždy opakovane 20 až 30 tisíc- včas som vycítil, že nie je všetko s kostolným poriadkom, peniaze som vybral a viac neinvestoval- o mesiac to prasklo. Takže záver je ako začiatok, učeš si myšlienky a začni opatrne, budeš sa čudovať ale úspech sa dostaví ak budeš vytrvalý. Prepáč, možno som Ti vniesol do problematiky viac otázok ako odpovedí.


ano ale zaujalo ma to, rad si clovek vypocuje ze zacat sa daj aj od "0".....drzim palce a dakujem za nazor...
Satyrius
10.05.07,10:57
No, závisí od uhla pohľadu. Ak chceš neistý výnos, tak sú tu podielové listy, tu sa však jedná skôr o dlhodobejšiu investíciu, ale nakoľko ekonomika celosvetovo je v recesii, tak to by som neriskovala a náš akciový trh v podstate neexistuje. Druhá možnosť je byť niekde v dobrom podniku napr. tichým spoločníkom, ale tu si treba dávať pozor, pretože ako sa podielaš na zisku, tak aj na strate. To bola BMG a ľudia si myslia, že získali, ale ako bol súdený Majský, tak podľa môjho názoru mali zdieľať stratu aj iný podnikavci, čo tam dali peniaze. Teraz chcú odškodnenie od štátu čo podľa môjho názoru nie je seriózne. Neznalosť zákona neospravedlňuje.
Najvýnosnejšie v momentálnom obchode sa mi zdá prenájom nejakého penziónika pri mori a zarobiť v letnej sezóne nejaké peniažky. Ale to by si sa musel tomu venovať. A najvýnosnejšie sa mi javí prenájom nehnuteľností. Investuješ akurát do nejakého zariadenia a ponúkneš na prenájom. Ďalšia možnosť je skúpiť podiely a pôdu nejakého prosperujúceho Poľnohospodárskeho družstva a potom každoročne brať peniaze za prenájom pôdy a dividendy.

dakujem len musim podotknut ze mam obmedzeny rozpocet..na cca 200t...ale dakuejm za nazor .....
mermaid
10.05.07,11:20
Počúvajte, mám vážny problém. Máme zisk a chceme ho nejakou najlepšou formou vrátit do firmy. Sme sro-čka.

Máte tip, čo by bolo najelegantnejšie a najmenej zdanené?

Dik,

mermaid
Zoltán Kovács
10.05.07,11:24
Počúvajte, mám vážny problém. Máme zisk a chceme ho nejakou najlepšou formou vrátit do firmy. Sme sro-čka.

Máte tip, čo by bolo najelegantnejšie a najmenej zdanené?

Dik,

mermaid

Nerozumiem celkom otázke. Ak spoločnosť má zisk, tak už to má aj zdanené. A keĎ ten zisk nebol vyplatený spoločníkom, potom ešte stále je v spoločnosti. Len treba rozumne preinvestovať. Zdaňovať to už nebudeš.
-Dana-
25.05.07,20:55
dakujem len musim podotknut ze mam obmedzeny rozpocet..na cca 200t...ale dakuejm za nazor .....

Ak sa chceš začať zaujímať o investovanie, trebalo by si najprv prečítať nejakú literatúru, aby si sa niečo o tom dozvedel. Na začiatok odporúčam:
Petr Syrový: Investování pro začátečníky
P. Kohout: Peníze, výnosy, rizika
D. Gladiš: Naučte se investovat
Myslím, že všetky knihy by mali mať napr. na www. elita.sk, ale aj v iných kníhkupectvách. Kníh na čítanie je dosť veľa, ďalší zoznam nájdeš na stránke www.ako-investovat.sk, dobre je tiež chodiť na stránku www.openiazoch.sk. Ak budeš mať vážny záujem, môžeš sa tam pýtať na všetko, čo ťa zaujíma.
Filip Glasa
26.05.07,06:11
Čo znamená ten pravidelný výnos? Potrebuješ ho ako príjem, ale ho chceš len ďalej reinvestovať. Čo plánuješ s tými peniazmi a kedy.
To sú asi najdôležitejšie otázky, ktoré si musíš zodpovedať. Od toho sa potom bude odvíjať ako rizikovo si môžeš dovoliť investovať, a podľa rizika si zvolíš finančný pordukt.
Pre ilustráciu "bezrizikové" investície môžu dosahovať výnosy cca 4-5%. Najvyššie výnosy investorských géniov za niekoľko desiatok rokov ich pôsobenia sa pohybujú cca 20-30%. Zjednodušene napísané - najdlhšie sledovaný (cez 100 rokov)výnos skupiny akcií (tie už obsahujú viaceré druhy rizík) mal výnos do 10%. Všetko p.a.