grexa
28.01.05,15:46
Zdravim,
Mam dva otazky.
1)
Chcel by som sa opytat ci je mozne vystavit fakturu v cudzom jazyku.Odberatel mojich sluzieb je totiz nemecka firma a myslim si, ze by neboli nadseny ak by som im poslal fakturu v slovencine. Je to mozne?
2)
Niesom platca DPH. Ako budem fakturovat?
Bude to?:
Netto:XXXXEURO
Mwst.(DPH) 0%
Brutto:XXXXEURO?
Alebo vobec neuvediem DPH?
Mam v tom kus chaos.Dakujem za kazdu dobru radu.
luebchenko
28.01.05,14:50
Zdravim,
Mam dva otazky.
1)
Chcel by som sa opytat ci je mozne vystavit fakturu v cudzom jazyku.Odberatel mojich sluzieb je totiz nemecka firma a myslim si, ze by neboli nadseny ak by som im poslal fakturu v slovencine. Je to mozne?
2)
Niesom platca DPH. Ako budem fakturovat?
Bude to?:
Netto:XXXXEURO
Mwst.(DPH) 0%
Brutto:XXXXEURO?
Alebo vobec neuvediem DPH?
Mam v tom kus chaos.Dakujem za kazdu dobru radu.

Ja posielam zahraničným zákazníkom faktúry dvojjazyčné (jeden jazyk dám rovné písmo, pod to druhý jazyk šikmým "italicom"). Keď nie si platiteľ DPH, čo chceš vykazovať? Daj tam poznámku "Nie som platiteľom DPH" a je to, ak máš nejaké predtlačené formuláre doplň 0
Mickya
28.01.05,15:00
Zdravim,
Mam dva otazky.
1)
Chcel by som sa opytat ci je mozne vystavit fakturu v cudzom jazyku.Odberatel mojich sluzieb je totiz nemecka firma a myslim si, ze by neboli nadseny ak by som im poslal fakturu v slovencine. Je to mozne?
V cudzom jazyku sa môžu vystavovať fa. Ak Ťa však pri kontrole daňováci požiadajú o jej preklad, si povinný im túto fa preložiť.
vladan
28.01.05,15:09
V cudzom jazyku sa môžu vystavovať fa. Ak Ťa však pri kontrole daňováci požiadajú o jej preklad, si povinný im túto fa preložiť.ako neplatiteľ DPH nemáš povinnosť vystaviť faktúru vôbec. Zákon o DPH v § 71-73 predsa hovorí o platiteľovi, nie o neplatiteľovi.
obsah príspevku od Mickyi sa týka platiteľov

... grexa, ty by si sa mal držať zákona o účtovníctve
rene
24.02.05,17:32
My to robime takto :
Odberatelovi posleme fakturu v nemcine v euro .
My si zalozime do uctovnictva kopiu v nemcine +slovensky preklad s prepoctom kurzom NBS na SK.
marco04
27.10.06,19:53
poprosím nemá niekto náhodou tlačivo faktúry v nemeckom jazyku, už sa tu trapim hodinu a nič som tu také nenašla, velmi by ste mi pomohli.Dakujem
luebchenko
28.10.06,09:06
V čom účtuješ? Kros má v Omege vo fakturácii (v Alfe neviem) aj verziu v NJ. Len teraz som doma a faktúry sú v robote :D - ak ti dovtedy nikto nezašle, v pondelok pošlem
marco04
28.10.06,19:10
V čom účtuješ? Kros má v Omege vo fakturácii (v Alfe neviem) aj verziu v NJ. Len teraz som doma a faktúry sú v robote :D - ak ti dovtedy nikto nezašle, v pondelok pošlem
Budem veľmi povďačná. ďakujem
lenkak
28.10.06,19:23
skús podľa prílohy
marco04
30.10.06,11:54
Ďakujem, moc
BaBoNL
10.03.09,06:10
Prosim vas keby ste maly aj fakturu v anglictine tak ju tu dajte.a chcem sa spitat ako to je z ICO a DICO ked fakturujem zahranicnej firme robotu .Ci nieco treba pridavat alebo napisat normalne take ako mam. Bo som tu videl aj formy ako SK+DICO .vopred dik