dudko
22.04.07,06:12
Dobre rano,

mam jednu otazku. Vo firme sa casto plati kartou, ak mi chyba blok zauctujem to ako pohladavka voci konatelovi resp. zamestnancovi. Ak sa najde blok az v druhom mesiaci mozem ho dat do danoveho priznania dph za mesiac, v ktorom ho dorucilil alebo musim robit dodatocne danove priznanie?
Liptáčik
22.04.07,08:02
Ja by som urobila opravné DP. Nárok na odpočet vzniká dňom zmeny vlastníckeho práva - pozri §8 zákona o DPH.
evina
22.04.07,08:28
Dobre rano,

mam jednu otazku. Vo firme sa casto plati kartou, ak mi chyba blok zauctujem to ako pohladavka voci konatelovi resp. zamestnancovi. Ak sa najde blok az v druhom mesiaci mozem ho dat do danoveho priznania dph za mesiac, v ktorom ho dorucilil alebo musim robit dodatocne danove priznanie?

Ak blok obdržíš do podania daňového priznania podľa § 51 zákona o DPH sa môžeš rozhodnúť, či ho dáš do mesiaca do ktorého patrí alebo nasledujúceho.

http://www.porada.sk/t17311-najeastejie-otazky--dph.html
bod 15