veduca SJ
21.04.07,16:54
Prosím Vás o radu ako postupovať. Ochorela mi 82 ročná mamka, je nevládna, zatiaľ je poobede a v noci pri nej sestra. Ja som bola na tom že ak má mamka nad 80 rokov tak má nárok na opatrovateľku. Tú aj cez deň dostala, sestra ale prišla s tým, že musíme za túto opatrovateľku platiť nejakých 8 tisíc Sk, čo je dosť vysoká čiastka. Prosím Vás neviete mi niekto poradiť ako postupovať , čo vybaviť a prečo musíme platiť my?
veduca SJ
22.04.07,14:32
Prosim ak niekto viete poraďte mi, na porade som našla niekoľko príspevkov ako tak som sa zorientovala v tom ake podklady bude treba ak budeme vybavovať opatrovateľský na sestru ale stále sa nevime dopátrať k tomu, prečo vlastne musíme platiť my ak máme pridelenú cudziu opatrovateľku, tú neplatí štát ak má mama nad 8O rokov? Píšem chaoticky, prepáčte ale táto problemtika mi je úplne cudzia
Zuziana
22.04.07,16:21
Zájdite na Obecný úrad alebo Mestský úrad v mieste bydliska matky. Tam Vám povedia aké doklady potrebujete. A či vôbec máte nárok na poberanie takejto dávky. Je tam treba žiadosť a lekárska správa o stave matky. Opatrovateľky sa prideľujú na nevyhnutne potrebný čas max. asi na 8 hodín. Platí ich obec, alebo mesto, dôchodca za to platí obci určitý poplatok, ktorý sa odvíja od výšky dôchodku.