delfin0704
22.04.07,19:05
chcem sa opytat ako je to so mzdou pocas sviatkov a dovolenky. Dakujem za skoru odpoved
DanielaSL
22.04.07,17:14
Trochu málo si napísal... možno ti toto pomôže...pripájam link

http://www.porada.sk/t27131-preplacanie-sviatkov-u-zamestnanca-s-mesaenou-mzdou.html
Melnick
22.04.07,17:15
(a) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.

(b) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
delfin0704
22.04.07,17:31
cize ak mam na hodinu 60Sk a robim dlhý a kratky týzden a sviatok padol na piatok ked som mal robit tak zamestnavatel mi zaplati 30Sk/hod. (robim 13 hod denne na smene)? a to iste dovolenka? my vo sviatky nerobime aj tak sa to rata? ci nie?
Melnick
22.04.07,17:47
Čo sa dovolenky týka ,pri nerovnomerne rozvrhnutom PČ doporučujem Ti prečítať si odborný článok od Janky -Somij -budeš v obraze a nikto Ťa hneď tak neobabre.

http://www.porada.sk/t24609-rozvrhnutie-pracovneho-casu-a-dovolenka-pri-nerovnomerne-rozvrhnutom-pracovnom-case.html?highlight=Nerovnomerne+rozvrhnut%FD#post 448863
delfin0704
22.04.07,18:10
no ale aj tak som tomu nejako nerozumel mam mat zaplatene ale kolko a ako to tam nepise
Melnick
22.04.07,18:26
Ešte raz :

Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.

Ak by si pracoval vo sviatok ,tak k dosiahnutej mzde Ti patrí ešte :
mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % Tvojho priemerného zárobku.
delfin0704
22.04.07,18:31
to znamena ze v piatok bol sviatok...mal som robit(vo sviatok nepracujeme mame zatvorene) mam dostat mzdu za tento den 13x60sk = 780Sk ?
pricom 13 to su hodiny ktore by som odpracoval keby som robil
Melnick
22.04.07,19:03
Ak si v piatok nepracoval ,pretože sviatok pripadol na Tvoj obvyklý prac. deň a Tebe kvoli sviatku ušla mzda za tento deň, splnil si podmienku nároku na náhradu ušlej mzdy za sviatok vo výške priemerného zárobku,za počet hodín, ktoré si mal v tomto dni odpracovať.:)

Ak som sa v odpovedi zmýlila, určite ma niekto opraví,preto sleduj túto tému.:)
delfin0704
22.04.07,19:07
ok dakujem ;)
a nevies ako je to s dovolenkou?:confused:
Melnick
22.04.07,19:22
Tam máš vyplatenú priemernú mzdu. A to ,koľko a ako sa vypočíta dovolenka pri Tvojom rozvrhnutí pracovného času, krásne vysvetlila Janka -Somij v priloženom linku. Ja ,aj my ostatní jej 100% dôverujeme, v mzdách je č.1.A nielen v mzdách.:)