d0d0
22.04.07,19:35
Prosím Vás ako je to v takomto prípade:
Mamička je DNP, má ročné dieťa ktoré je choré, leží v nemocnici po operácii, /zlomená noha/ mamička tam s ním tiež leží, to je stará sa oň.
Má mamička ako DNP nárok na OČR počas pobytu dieťaťa v nemocnici ? Alebo nárok na OČR má až od času, keď bude už dieťa z nemocnice doma. Rieši niečo takéto zákon ? Ak ano, aký paragraf ?
Moc Vám ďakujem za odpovede.
endrju
22.04.07,17:45
Prosím Vás ako je to v takomto prípade:
Mamička je DNP, má ročné dieťa ktoré je choré, leží v nemocnici po operácii, /zlomená noha/ mamička tam s ním tiež leží, to je stará sa oň.
Má mamička ako DNP nárok na OČR počas pobytu dieťaťa v nemocnici ? Alebo nárok na OČR má až od času, keď bude už dieťa z nemocnice doma. Rieši niečo takéto zákon ? Ak ano, aký paragraf ?
Moc Vám ďakujem za odpovede.

DNP = ???
Pri dieťati vo veku 1 roka zvykne prebiehať ešte rodičovská dovolenka.
Mamička bola (je) na rodičovskej dovolenke???
Alebo???
Zdeni
22.04.07,17:49
DNP = ???
Pri dieťati vo veku 1 roka zvykne prebiehať ešte rodičovská dovolenka.
Mamička bola (je) na rodičovskej dovolenke???
Alebo???
Pri poberaní RP môže byť DNP a má nárok aj na ošetrovné.
d0d0
22.04.07,17:49
DNP = ???
Pri dieťati vo veku 1 roka zvykne prebiehať ešte rodičovská dovolenka.
Mamička bola (je) na rodičovskej dovolenke???
Alebo???
Ano je na rodičovskej dovolenke a poberá rodičovský príspevok.
d0d0
22.04.07,18:05
Pri poberaní RP môže byť DNP a má nárok aj na ošetrovné.
Zdeni prosím a nevieš ako je to v tomto mojom prípade ?
Jana Motyčková
22.04.07,18:49
Keďže dieťa je v nemocnici s matkou, predpokladám, že spĺňa podmienku potreby ošetrovania chorého dieťaťa, t.j. nárok na ošetrovné má, treba aby si dala vystaviť OČR.
ajobs
22.04.07,19:04
Ale samozrejme zaplatené bude mať iba 10 dní, potom to musí prerušiť, a potom môže opäť 10 dní, atď.
d0d0
23.04.07,04:39
Ďakujem Vám obidvom a je teda jedno že je dieťa v nemocnici a v podstate sa oň určitým spôsobom stará aj nemocnica, hoci jeho matka je tam pri ňom tiež. U takýchto detí je to bežné, že matka si zaplatí stravu a neviem čo ešte a je pri svojom dieťati.
ajobs, bod mi nedovolí pridať, tak nabudúce určite
marmal
23.04.07,12:19
Moja skusenost - lezala som na oddeleni so synom vo Fakultnej nemocnici v Martine (tiez bol operovany) a povedali mi, ze OCR alebo PN mi vystavi obvodna detska lekarka ked sa vratime domov.
Druha skusenost - lezala som tiez s nim v poliklinike v L. Mikulasi a tam mi bez opytania vystavili PN.
2 nemocnice, 2 postupy - neviem, co je spravne.

Marta
azuz
23.04.07,12:36
Moja skusenost - lezala som na oddeleni so synom vo Fakultnej nemocnici v Martine (tiez bol operovany) a povedali mi, ze OCR alebo PN mi vystavi obvodna detska lekarka ked sa vratime domov.
Druha skusenost - lezala som tiez s nim v poliklinike v L. Mikulasi a tam mi bez opytania vystavili PN.
2 nemocnice, 2 postupy - neviem, co je spravne.

Marta
Mám podobnú skúsenosť, keď bol kolega s dieťaťom v nemocnici, doniesol PN. Konzultovala som to so SP a tvárili sa, že je to v poriadku.