TIKA
22.04.07,21:03
Dobrý večer! Chcela by som sa opýtať, či pri preukazovaní nároku na daňový bonus za rok 2006 je potrebné predložiť k potvrdeniu z úradu práce a rodiny
o poberaní prídavkov na deti aj potvrdenie o návšteve školy. Musím sa priznať,že ma to vytočilo, pretože predošlé roky stačilo potvrdenie o poberaní prídavkov na deti, kde už všetko je preukázané, alebo je to výmysel pani správkyne? Načo budem dvakrát preukazovať to isté, Alebo mi niečo uniklo?
Ďakujem za radu Tika:rolleyes:
JuKaS
22.04.07,22:11
Tak na našom daňovom úrade chcú pri preukazovaní nároku na daňový bonus prefotený rodný list dieťaťa, potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov, potvrdenie o návšteve školy a toto všetko chceli vždy i za predchádzajúce roky, tak to asi nebude výmysel, alebo žeby ???
Natka
02.05.07,06:42
A keď je dieťa iba 4-ročné a je vo škôlke, treba aj zo škôlky potvrdenie na uplatnenie bonusu? Nestačí len rodný list a potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa?
ZDENIELA
02.05.07,10:55
Ja mám skúsenosť takúto:
- rodný list dieťaťa, ak je staršie ako v povinnej školskej dochádzke tak buď potvrdenie o návšteve školy alebo potvrdenie o poberaní prídavkov
- ak je dieťa ešte do veku školopovinného tak len rodný list
Takto to ľuďom dokladám už od r. 2004, čiže od začiatku vzniku daňových bonusov a ešte nikto nemal s tým problémy.:rolleyes:
veronikasad
02.05.07,22:44
A keď je dieťa iba 4-ročné a je vo škôlke, treba aj zo škôlky potvrdenie na uplatnenie bonusu? Nestačí len rodný list a potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa?

K výplate daňového bonusu potrebuješ iba rodný list a ak si uplatňuješ u zamestnávateľa, podpísané vyhlásenie.
Iba deti po skončení povinnej školskej dochádzky preukazujú trvanie štúdia potvrdením o návšteve školy alebo potvrdením UPSVaR o výplate PnD /kde predtým rodičia to potvrdenie museli odovzdať/.

---------
Veronika