Damián
22.04.07,21:45
Mám otázočku, začínam účtovať Spoločenstvo a mam spraviť nový výmer. Zaujímalo by ma či prevádzkovú réžiu platí každý byt rovnako alebo sa to nejako rozratáva? Ďakujem
Elena Navrátilová
23.04.07,03:58
Záleží od toho čo rozumieš pod pojmom prevádzková réžia. V Zákone 182/1993 taký pojem nemáš v rámci SVB. V JU samozrejme áno.
Damián
23.04.07,05:48
Záleží od toho čo rozumieš pod pojmom prevádzková réžia. V Zákone 182/1993 taký pojem nemáš v rámci SVB. V JU samozrejme áno.
Sú tam odmeny za správu, t.z.odmeny pre predsedu, radu, ekonomku, potom tam je dan z odmeny a prevádzková réžia
Elena Navrátilová
23.04.07,06:03
Sú tam odmeny za správu - položka na evidenčnom liste, ktorá je príjmom SVB /ak sa jedná o SVB, tento príjem je ale nepodliehajúci dani/, je tu niekoľkokrát prilepené usmernenie z DU ohľadom tejto problematiky, treba len pohľadať, t.z.odmeny pre predsedu radu, ekonomku, potom tam je dan z odmeny a prevádzková réžia- toto by som jednou položkou zrátala, alebo rozpísala /spôsob je na Tebe/ do evidenčných listov ako osobitnú položku napr. iné, ale v žiadnom prípade z FPOaÚ


Odpovede máš hrubo napísané, dúfam, že sa nemýlim.
svojar
23.04.07,11:12
My to vedieme pod pojmom "správa" a platí sa z toho odmeny + dane z nich a to čo Ty nazývaš prevádzkovou réžiou, teda telefon, poštovné, kanc. potreby, odborná literatúra, poplatky banke atď. Každý byt prispieva rovnakou sumou.
Elena Navrátilová
23.04.07,12:05
My to vedieme pod pojmom "správa" a platí sa z toho odmeny + dane z nich a to čo Ty nazývaš prevádzkovou réžiou, teda telefon, poštovné, kanc. potreby, odborná literatúra, poplatky banke atď. Každý byt prispieva rovnakou sumou.
Súhlasím, keď si správu robíte v rámci SVB. Ale ak to robí niekto na živnosť, resp. je správca pre SVB, je to asi lepšie osobitnými položkami.
svojar
23.04.07,18:16
Správu si robíme sami.
Orim
23.04.07,21:02
My to vedieme pod pojmom "správa" a platí sa z toho odmeny + dane z nich a to čo Ty nazývaš prevádzkovou réžiou, teda telefon, poštovné, kanc. potreby, odborná literatúra, poplatky banke atď. Každý byt prispieva rovnakou sumou.

Ako vyúčtovávate prevádzkovú réžiu (telefon).
svojar
24.04.07,09:20
Máme v majetku jeden mobil čisto pre SVB, z ktorého komunikujeme iba s dodávateľmi, prichádza nám i výpis hovorov. Náklady platíme na základe faktúr.