Kikuša
23.04.07,08:34
Chcela by som sa opýtať či sa musí podávať cestná daň na stav. stroj rýpadlo-nakladača, mal by to byť nejaký bager?
Ešte jedna otázočka, zobral ho na leasing a je platca DPH , čo môžem dať do odpočtu DPH , postup je taký istý ako pri leasingu os. auta?
Zoltán Kovács
23.04.07,06:40
Chcela by som sa opýtať či sa musí podávať cestná daň na stav. stroj rýpadlo-nakladača, mal by to byť nejaký bager?
Ešte jedna otázočka, zobral ho na leasing a je platca DPH , čo môžem dať do odpočtu DPH , postup je taký istý ako pri leasingu os. auta?

DPH si môže uplatniť. Čo sa týka dane z motorových vozidiel nie som si istý.
Vladimír Ozimý
23.04.07,06:43
no pri osobnom aute nemante narok na uplatnenie DPH ale mysleli ste asi úžitkové auto ... no a čo sa týka dani z motorových vozidiel...no predmetom dane je motorové vozidlo ktoré má pridelené evidenčné číslo...splňa to? ak ano je predmetom dane takéto vozidlo v prípade že nevyužíva diaľnice cesty 1,2,3 triedy a miestne komunikácie tak môže byť oslobodené od platenie dane v prípade že tak rozhodne obec...ale pre uplne špecifikovanie si treba prečitať paragraf 84 až 86 zákona o miestnych daniach
Kikuša
23.04.07,06:58
Co viem tak značky nemá pridelené, ked nemá tak nemusím zaplatiť cestnú dan?
mysimis
23.04.07,07:02
Keď nemáš pridelené ŠPZ nemusíš zaplatiť daň z motorových vozidiel.