Riky
23.04.07,08:03
Zamestnanci našej spoločnosti boli na SC v Rusku. Jednali o kontrakt pre ďalšiu dcérsku spoločnosť. Dcér.spoločnosti sme vyfakturovali vzniknuté náklady pri SC ako je parkovné, ubytovanie, diety, vreckové. Faktúrovali sme správne, ak sme faktúrovali s DPH? Nejedná sa v tomto prípade o prechodné položky podľa § 22 ods.3 dph?
Jozef I
23.04.07,08:28
Mne bolo povedané na školení, že sa jedná čisto o finančné vyrovnanie a prefakturácia je bez DPH. Ale na papieri mi to nik nedal.
Riky
25.04.07,05:18
Ďakujem za reakciu. Ja to potrebujem vedieť na 100% ako to teda vlastne je s refakturáciami. Hladal som aj tu na porade ale nič som k tomuto nenašiel. Môhol by sa ešte niekto vyjadriť k mojej otázke?
Riky
26.04.07,05:59
Prosííííííím, nikto to nevie? Ide o SC do Ruska. Rusko nie je členom EÚ a zaplatená daň v Rusku bol nákladom spol. Mám teda pravdu, ak sa refakturujú náklady SC bez dph? Prosím poraďte, určite máte skúsenosti aj ostatní.
Vladimír Ozimý
26.04.07,06:06
neviem ako to je v rámci konsolidovaného celku ale mi v zmluve máme tiež s odberateľmi že im bude faktúrovať náklady na sl. cestu to jest ubytovanie a diety...a fakturújeme to normálne s DPH...