klarisa
23.04.07,09:01
Prenajímame kanc. priestory českej firme, platcovi DPH v ČR. U nás je tento prenájom oslobodený podľa § 38 . Vchádza tento prenájom do koeficientu, tak ako je to u slovenských neplatcov DPH ?
betka
23.04.07,11:53
U nás je oslobodenie podľa par 38, ale tu sa na Vás nevzťahuje oslobodeniepodľa tohto par, tu sa vy ako platiteľ rozhodujete...
Vy fakturujete Čechovi bez DPH, a miestom dodania služby je Slovensko, t.j. Cech ho zaplatí DPH na Slovensku.
Milan Benka
23.04.07,12:04
Prenajímame kanc. priestory českej firme, platcovi DPH v ČR. U nás je tento prenájom oslobodený podľa § 38 . Vchádza tento prenájom do koeficientu, tak ako je to u slovenských neplatcov DPH ?

Miesto dodania služby (§15/2) - miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Predpokladám, že je to SR.
Daná služba teda je predmetom dane na Slovensku. Podľa § 38 sa na ňu vzťahuje oslobodenie (keďže odberateľ nie je platiteľom dane v zmysle zák. 222/2004).

Záver:
Táto služba vstupuje do výpočtu koeficientu na účely uplatňovania pomerného odpočítania dane.


U nás je oslobodenie podľa par 38, ale tu sa na Vás nevzťahuje oslobodeniepodľa tohto par, tu sa vy ako platiteľ rozhodujete...
Vy fakturujete Čechovi bez DPH, a miestom dodania služby je Slovensko, t.j. Cech ho zaplatí DPH na Slovensku.

Tomuto nejak nerozumiem ...