saskia9
23.04.07,12:04
Poraďte mi ako mám naúčtovať splátku kontokorentného úveru
Aljok
23.04.07,11:33
Tu klikni :
http://www.porada.sk/t4646-kontokorektny-uver-ako-zauctovat.html?highlight=kontokorentn%FD+%FAver
Ak chceš ešte viac informácií klikni na kontokorentný úver a zobrazia sa Ti témy, kde sa táto problematika podrobne preberala.
saskia9
24.04.07,08:17
Ale nenašla som tam nič k tomu ako ho vyrovnať. Totiž KTK bol účtovaný na 221 s mínusovým zostatkom k 31.12.2006. Teraz chceme kontokorent zrušiť a neviem ako to mám zaúčtovať na aké účty. Kontokorent je vytvorený k bežnému účtu. Poraďte prosííííííííííííííííííííííí m.
misolga
24.04.07,19:40
Zrušiť môžeš jedine tak pokiaľ si vyrovnáš dlh voči banke a budeš mať na účte plusový zostatok.V zmluve s bankou je určená splatnosť KTK do určitého termínu .Takže pokiaľ stále čerpáte KTK úver tak ste stále v mínuse.
saskia9
25.04.07,13:53
To mi je jasné ale podľa výpisu z banky ho mám vyrovnaný dokonca som na podnikateľskom účte ku ktorému bol vytvorený kontokorent v pluse ale nesedia mi zostatkové sumy na výpise s mojimi v PC. Zaúčtované je všetko správne
misolga
25.04.07,14:04
Skús si porovnať za každý mesiac sumu príjem a sumu výdaj či ti sedí medzi bankou a účtom 221 . Ako píšeš že ti nesedí zostatok, určite musíš mať nejaký rozdiel v zaúčtovaní a to zistíš jedine tak že máš rozdiel medzi príjmom alebo výdajom banka - pc.Takže si zisti podľa bankového výpisu za každý mesiac a účtom MD a DAL na účte 221 v ktorom mesiaci ten rozdiel je.

- a ešte si odkontroluj počiatočný stav účtu 221...