ajacik
28.01.05,16:10
chcem poradiť s jednou vecou.
Ide o nedaňové náklady. V DP sa uvádzajú do kolonky výdavky (spolu s ostatnými) a potom následne ako pripočítateľná položka, alebo sa do výdavkov nezapočítavajú??
accad
28.01.05,15:12
chcem poradiť s jednou vecou.
Ide o nedaňové náklady. V DP sa uvádzajú do kolonky výdavky (spolu s ostatnými) a potom následne ako pripočítateľná položka, alebo sa do výdavkov nezapočítavajú??V daňovom priznaní FO alebo PO osoby?
ajacik
28.01.05,15:15
ide o FO ...............
(tie bodky su tam kvoli tomu, lebo som napísala prísliš krátku odpoved a nechcelo mi to inak zobrať :-))
rene
28.01.05,15:18
Ja by som ich už pri účtovaní zaradila medzi výdavky neovplyvňujúce DZ a do priznania ich už potom nedávala.
ajacik
28.01.05,15:20
ja si tiež myslím že do DP by ísť nemali, ale chcela som počuť aj názor niekoho iného (možno skúsenejšieho ako ja) :-)
ik-a
28.01.05,15:20
chcem poradiť s jednou vecou.
Ide o nedaňové náklady. V DP sa uvádzajú do kolonky výdavky (spolu s ostatnými) a potom následne ako pripočítateľná položka, alebo sa do výdavkov nezapočítavajú??
To je ak FO uctuje v podvojnom uctovnictve. Ak v jednoduchom, tak nedanove vydavky ti nevstupuju do DP.
ajacik
28.01.05,15:22
To je ak FO uctuje v podvojnom uctovnictve. Ak v jednoduchom, tak nedanove vydavky ti nevstupuju do DP.
Nie je mi to z tvojej odpovede celkom jasné. Účtuje v PU.
ik-a
28.01.05,15:36
Fyzicka osoba podnikatel moze viest uctovnictvo aj podvojne. Vtedy vycisluje zaklad dane ako vynosy minus naklady. Tak dostane zaklad dane pred zdanenim a ten upravuje o polozky zvysujuce alebo znizujuce. Je na podnikatelovi ako sa rozhodne viest uctovnictvo. Zakon mu to povoluje. Su ale pripady FO, kedy musi viest podvojne uctovnictvo napr. FO zapisana v Obchodnom registri.
ajacik
28.01.05,15:39
dakujem za rozsiahlu odpoved,ale asi som sa zle vyjadrila.
mna zaujima len to, či sa nedaňové náklady V DP sa uvádzajú do kolonky výdavky (spolu s ostatnými) a potom následne ako pripočítateľná položka, alebo sa do výdavkov nezapočítavajú?? a účtuje v PU :-)
ik-a
28.01.05,15:54
Ak uctuje v PU, tak vycislis zaklad dane aj s tymi nedanovymi a potom ich priratas alebo odratas.