JSJP
23.04.07,13:53
Ahojte,

česká spoločnosť nám opravovala stroj, ktorý sa nachádza v sídle našej spoločnosti, teda na území SR. Vzťahuje sa k takejto službe samozdanenie, kedže služba bola vykananá českou spoločnosťou na územi SR ?

Ďakujem Vám za radu.
Tweety
23.04.07,14:08
Podľa §16 odst. 7 je miestom dodania služby Slovensko. Fa bude bez dph, a zdaniť sa musí u nás.Predpokladám, že ste obidvaja registrovaní pre daň vo svojom štáte.
JSJP
23.04.07,14:20
To znamená, že uplatníme DPH na výstupe a aj na vstupe? Naša spoločnosť je registrovaná na uzemí SR a ich spoločnosť je registrovaná na území ČR.

Ďakujem.
Tweety
23.04.07,14:22
To znamená, že uplatníme DPH na výstupe a aj na vstupe? Naša spoločnosť je registrovaná na uzemí SR a ich spoločnosť je registrovaná na území ČR.

Ďakujem.
Urobíte samozdanie, t.j. 343 AE/343AE.