JankaV
23.04.07,15:30
zdravím všetkých, prosím vás, mám došlú fa za nákup ojazdeného vozidla a je uvedené:
erstzulassung: 11-2006 - neviem zistiť, čo to je, ale myslím si, že je to výrobené alebo to prvé uvedenie do prevádzky. To by bolo, že neuplynulo 6 mesiacov podľa § 11 zákona 222, ale má 6400 km najazdených. Tak teda neviem, či je ojazdené alebo nie.
A tiež ma tak v súvislosti s § 11 o DPH napadlo, že ak by som nebola plátca dane a kúpim si ojazdené auto pod 420 tis Sk tak nemusím platiť DPH?
ďakujem za každú radu.
pongo
23.04.07,13:54
Erstzulassung je prvé udelenie ŠPZ
JankaV
24.04.07,05:33
Mrzí ma to, ale skutočne si neviem s tou faktúrou poradiť. Mám v tom úplný hokej. Aj s dátumom zdanenia. Či do marca alebo apríla? Prosím niekoho, kto má tento problém v malíčku o pomoc. Vo faktúre je uvedené:

osobné auto faktúra zo dňa 20.3.2007
erstzulassung 11/2006
tacho stand 6400 km
Der Kaufgegenstand wird unter Ausschus jeder Gewährleistung verkauft. Der Käufer is mit der Zahl, Art und Umfang von Unfallschäden bekannt und kauft wie besichtigt. Fur verstrecte Mängel. Folgeschäden und Km-leistung eird keine Haftung ubernommen.


STEUERFREIE INNERGEMEINSCHAFTLICHE LIEFERUNG

Ust-ID-Nr. Verkäufer: DE333333
Ust-ID-Nr. Käufer: SK555555


Export Gesamt betrag 13500 €

Z toho všetkého mi vyplýva, že nejde o ojazdené auto ale je to nové auto. Tak si myslím, že musím ho zdaniť 19% DPH.
Otázka je zdaňovacie obdobie Marec alebo Apríl?
A ešte otázka, že ak to auto kúpil za účelom ďalšieho predaja resp. prenájmu, má nárok na odpočet?
Prosím vás poraďte mi niekto po lopate, lebo je mi už do plaču z toho všetkého. A ak prečítam znovu všetky pomôcky a rady, ktoré som si povytláčala z rôznych zdrojov, som ešte pomotanejšia.
Ďakujem
Milan Benka
24.04.07,05:39
Mrzí ma to, ale skutočne si neviem s tou faktúrou poradiť. Mám v tom úplný hokej. Aj s dátumom zdanenia. Či do marca alebo apríla? Prosím niekoho, kto má tento problém v malíčku o pomoc. Vo faktúre je uvedené:

osobné auto faktúra zo dňa 20.3.2007
erstzulassung 11/2006
tacho stand 6400 km
Der Kaufgegenstand wird unter Ausschus jeder Gewährleistung verkauft. Der Käufer is mit der Zahl, Art und Umfang von Unfallschäden bekannt und kauft wie besichtigt. Fur verstrecte Mängel. Folgeschäden und Km-leistung eird keine Haftung ubernommen.


STEUERFREIE INNERGEMEINSCHAFTLICHE LIEFERUNG

Ust-ID-Nr. Verkäufer: DE333333
Ust-ID-Nr. Käufer: SK555555


Export Gesamt betrag 13500 €

Z toho všetkého mi vyplýva, že nejde o ojazdené auto ale je to nové auto. Tak si myslím, že musím ho zdaniť 19% DPH.
Otázka je zdaňovacie obdobie Marec alebo Apríl?
A ešte otázka, že ak to auto kúpil za účelom ďalšieho predaja resp. prenájmu, má nárok na odpočet?
Prosím vás poraďte mi niekto po lopate, lebo je mi už do plaču z toho všetkého. A ak prečítam znovu všetky pomôcky a rady, ktoré som si povytláčala z rôznych zdrojov, som ešte pomotanejšia.
Ďakujem

Obdobie : marec (prečo apríl?)
Dátum vzniku daňovej povinnosti: 20.3
Odpočet pri kúpe za účelom ....... = máte nárok.
JankaV
24.04.07,06:02
Ďakujem pekne. A ešte aj tak, na tento prípad postačuje živnosť maloobchod a veľkoobchod v rozsahu voľných živností?